Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

07.12.2018

Nie wiesz jak spędzić najbliższą niedzielę? Podpowiadamy!

Nie wiesz jak spędzić najbliższą niedzielę? Podpowiadamy!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zastanawiasz się jak spędzić nadchodzącą niedzielę? A może jesteś z Polic i nie wiesz, gdzie przeczekać zaplanowaną na ten dzień ewakuację? Skorzystaj z możliwości, które daje Ci Szczecin!

Kalendarz wskazuje, że do Bożego Narodzenia zostało coraz mniej czasu. Jeżeli chciałbyś poczuć świąteczny klimat, odwiedź bożonarodzeniowy jarmark, gdzie tego dnia będą czekać na Ciebie rozmaite stoiska oferujące produkty regionalne, ozdoby i upominki świąteczne czy też wyjątkowe rękodzieło. Mało? W świąteczny nastrój z całą pewnością wprowadzi Cię m.in. karuzela wenecka oraz dobra muzyka. Szczegóły dostępne tutaj.

Pozostając w przedświątecznym klimacie Teatr Lalek „Pleciuga” zaprasza na wyjątkowe warsztaty, w trakcie których uczestnicy stworzą coś bardzo wyjątkowego i zimowego! Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać na stronie internetowej Teatru.

Dom Kultury 13 Muz zaprasza dzieci w wieku 4 – 6 lat na warsztaty pn. „Po ścianie malowanie”. Jak mówią sami organizatorzy: „Będziemy malować ściany i pewnie ubrudzimy się farbkami, ale przy tym będziemy rozwijać swoją wyobraźnię, szlifować talent i naprawdę dobrze się bawić.” Początek zajęć zaplanowano na godz. 10:30. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej DK 13 Muz.

Wśród naszych propozycji znalazło się również coś dla wielbicieli kotów. W Szkole Podstawowej nr 61 (ul. 3 Maja 4) odbędzie się… Świąteczny Pokaz Kotów Rasowych. Jeżeli są Wam bliskie właśnie te zwierzęta nie może Was tam zabraknąć! W programie wydarzenia m.in. wybory ulubieńca publiczności, loteria fantowa oraz zbiórka karmy dla podopiecznych szczecińskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Wydarzenie, na które obowiązują bilety wstępu w cenie 5 zł, rozpocznie się o godzinie 11.oo. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Rada Osiedla Pogodno zaprasza na plac im. W. Pawłowskiego na Pogodnie, gdzie będziecie mogli wziąć udział w Świątecznym Jarmarku Rękodzieła. Już od godziny 10:00-15:00 zainteresowani będą mogli nabyć oryginalne ozdoby. Co ważne, wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny!

Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla miłośników kawy i herbaty. Stara Rzeźnia zaprasza na Szczeciński Festiwal Kawy i Herbaty. Właśnie w najbliższą niedzielę będziecie mogli spróbować rozmaitych naparów oraz zobaczyć na własne oczy, na jak wiele sposobów można zaparzyć kawę. To jednak nie wszystko! W programie wydarzenia znalazły się również zawody basistów w…  malowaniu wzorów na kawie. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny, a więcej informacji o nim znajdziecie na stronie internetowej Starej Rzeźni.

Teatr Rozmaitości Gwitajcie przygotował dla Was na ten dzień wyjątkowy spektakl pt. Zimowa opowieść Choinkowa. Jeżeli jesteście ciekawi o czym jest to przedstawienie, to koniecznie sprawdźcie szczegóły na tej stronie. 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku, mogą wybrać się na lodowisko. Do Waszej dyspozycji jest m.in. ślizgawka zlokalizowana w samym sercu Lasku Arkońskiego  (Lodowisko Arkonka) lub w sąsiedztwie Netto Areny.

Natomiast jeżeli chcecie zobaczyć zmagania szczecińskich sportowców i wesprzeć ich gorącym dopingiem polecamy mecze koszykarzy i piłkarzy wodnych. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń, znajdziecie w specjalnej rozpisce #SzczecinKibicuje

Pamiętajcie również, że do Waszej dyspozycji pozostają również kina, w repertuarze których znajdziecie filmy, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom.

Serdecznie zapraszamy do Szczecina!

Źródło: szczecin.eu