Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

10.12.2018

Jarmarkowe wieści #2 Największa choinka na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Jarmarkowe wieści #2 Największa choinka na Jarmarku Bożonarodzeniowym
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ma wysokość 6 pięter i ozdobi ją kilkadziesiąt tysięcy światełek. Największa miejska choinka będzie zdobić plac Lotników, podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Już tylko kilka dni dzieli nas od największego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie. Na 10 dni, trzy place w centrum miasta zmienią się w przestrzeń pełną magii świąt. Klimatu temu wszystkiemu nadadzą piękne, jednolite, drewniane domki oraz ozdoby świąteczne.

- Największą dekoracją, jaka pojawi się na tegorocznym Jarmarku będzie 18-metrowa choinka, która stanie na placu Lotników - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Choinka zostanie przyozdobiona prawie 36 tysiącami światełek. To bez wątpienia największe bożonarodzeniowe drzewko jakie pojawi się w naszym mieście.

Odpalenie światełek na choince poprzedzi Wielka Parada Mikołajów, która wystartuje - w piątek, 14 grudnia o godz. 19:00 z Alei Kwiatowej. W paradzie wezmą udział m.in. Mikołaje na szczudłach czy Mikołaje-bębniarze. Choinka rozbłyśnie około 19:45.

Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na Facebook'u Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy.

Źródło: szczecin.eu