Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

18.06.2019

Cyfrowy Dzień Ojca: LEGO i Star Wars

Cyfrowy Dzień Ojca: LEGO i Star Wars
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Warsztaty programowania i robotyki dla dzieci i rodziców to propozycja Technoparku Pomerania na nadchodzący Dzień Ojca.

Motywem przewodnim edukacyjnych zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms będą Gwiezdne Wojny. Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 czerwca.

W każdym dorosłym drzemie dziecko, a niejeden rodzic czerpie z beztroskiej zabawy równie dużo przyjemności, co jego pociechy. Cyfrowy Dzień Ojca to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na kreatywnych zajęciach, które uczą i bawią.

- Konstruowanie maszyn i budowli z klocków LEGO to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Niesamowity świat Gwiezdnych Wojen również łączy pokolenia. Warsztaty organizujemy z okazji Dnia Ojca, ale do wspólnej zabawy zapraszamy całe rodziny – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą konstruować Sokoła Millenium, który zmierzy się w przestrzeni kosmicznej z przerażającymi Tie-Fighterami Imperium. Zajęcia wprowadzą też dzieci i rodziców w świat robotyki, programowania i automatyki, które odgrywają wielką rolę w Gwiezdnych Wojnach. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zaprogramują statek tak, by działał samodzielnie.

- Zajęcia uczą, jak wykorzystywać technologie w sposób twórczy, świetnie się przy tym bawiąc. Przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia. Ich program przygotowano dla uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z robotyką i programowaniem – dodaje Jakub Gibowski.

Warsztaty odbędą się dwukrotnie: 23 czerwca (niedziela) w godz. 10.00-12.00 oraz 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 16.30-18.30 w budynku F2 Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 4. Bilety dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/tc7hr

Źródło: szczecin.eu