Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

27.06.2019

Ostatnią czerwcową niedzielę spędź na Różance

Ostatnią czerwcową niedzielę spędź na Różance
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band, motanki i plecionkarstwo, czyli warsztaty w ramach projektów: Polska - znaki szczególne i Po polskich dróżkach oraz "Morze opowieści", wspólne czas z morskimi opowieściami. Tak zapowiada się niedziela, 30. czerwca w Ogrodzie Różanym.

30 czerwca, niedziela
godz. 12.00

Koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band pt. Cztery pory roku, ilustrujący muzycznie każdą z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do tematyki takich kompozytorów jak m.in.: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Astor Piazzolla. Program będzie miał również subtelne akcenty wokalne, m.in.: Wiosna, ach to Ty - Marka Grechuty czy Summertime – George’a Gershwin’a 
w wykonaniu Marii Radoszewskiej. Skład zespołu: Maria Radoszewska - I skrzypce, wokal, prowadzenie; Izabela Lazar – 
II skrzypce; Edyta Hedzielska – altówka; Natalia Szwarczak – wiolonczela.

godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty w ramach projektów: Polska - znaki szczególne i Po polskich dróżkach

1. Motanki – Po polskich dróżkach

Lalki Słowiańskie - Skoro Kupała przybył to czas na motanie Kupałki i pożegnanie smutnego i niedobrego... raz dwa trzy - zaczynamy i motamy. Kupałka to laleczka oczyszczenia, którą robimy w Kupałę. Motamy ją wg odwróconych zasad czyli 
w przeciwnym kierunku do ruchu słońca. Zawiązujemy jej parzystą liczbę supełków np. na rękach. Każdy supełek to nasz smutek lub zmartwienie.

2. Plecionkarstwo – Po polskich dróżkach

Jak wykonać łopołkę i poznać technikę gięcia dębu na gorąco? Jak powstaje kosz 
z korzeni świerka? Jak wyplata się swój własny słomiany kapelusz? Każdy nauczy się tworzyć prostą plecionkę: rybkę, koszyczek, tackę czy zwariowaną kulę! Będziemy popracować z naturalnym, pachnącym materiałem i tworzyć samodzielnie małe dzieło. Jest to też doskonała okazja do spotkania z rzemiosłem plecionkarskim i poznania tajemnic wyplatania – pokażemy dzieciom różne kosze, ciekawe materiały i kształty. To też mała lekcja przyrody oraz polskiej kultury!

godz.13.00-14.00

"Morze opowieści"

Ciocia FiKa zaprasza na wspólne czas z morskimi opowieściami. Interaktywne czytanie bajek, opowiadań w połączeniu z literackimi i plastycznymi zabawami.
Działanie mające na celu promocję rodzinnego czytania.

"Bajki z dna Bałtyku", Agata Półtorak
"Bajki z dżungli i dna oceanu" Agnieszka Ginko
"Gerda. Historia wieloryba." Peter Kavecky
"Angara, córka Bajkała" Olga Jertachanowa, Irina Jertachanowa

Różany Ogród w Szczecinie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Źródło: szczecin.eu