Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

05.07.2019

Kolejna edycja Meczu na Odrze już w ten weekend

Kolejna edycja Meczu na Odrze już w ten weekend
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Widowiskowe zmagania żeglarskie powracają na Odrę. Mecz Polska - Niemcy - Skandynawia w żeglarstwie w centrum Szczecina już od soboty.

Po rocznej przerwie wracamy z żeglarskim meczem na Odrę. Załogi z Polski, Niemiec i Skandynawii będą rywalizować między sobą w sobotę i niedzielę 6 i 7 lipca. 

Mecz na Odrze zorganizowany zostanie w trzech dyscyplinach. Wyścigi odbędą się w formułach: flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing) i meczowej (match racing).

Pokrótce:

• fleet racing oznacza wyścigi grupy jednostek ściągających się na określonej trasie,
• team racing zakłada wyścigi dwóch zespołów składających się (w naszym przypadku) z trzech załóg. Wyniki każdego zespołu łączą się w celu wyłonienia zwycięzcy.
• match racing to wyścigi dwóch konkurentów. Różni się to od wyścigów flotowych, które prawie zawsze obejmują trzech lub więcej konkurentów oraz wyścigów drużynowych, w których rywalizują teamy składające się z dwóch, trzech lub czterech łodzi w wyścigach drużynowych, a ich wyniki są łączone.

Każdy z krajów reprezentować będzie zespół składający się z 2 załóg czteroosobowych. Za wygraną w każdej dyscyplinie reprezentacja otrzymuje 1 punkt. Wygra ten zespół, który pierwszy zdobędzie 2 pkt. Zmagania żeglarzy będzie można oglądać z Wyspy Grodzkiej, Wałów Chrobrego i bulwarów.

- A w niedzielę na Wyspie Grodzkiej, by umilić kibicowanie, zagoszczą atrakcje dla dzieci i specjalna żeglarska strefa - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie. - Odwiedzający załapią się na: malowanie buziek w zwierzątka morskie oraz marynarskie tatuaże (w godzinach 11:00-17:00); dmuchany statek - zjeżdżalnia (11:00-18:00) oraz wielkoformatowe malowanki morskie.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Plan godzinowy:

Sobota 
10.00 - 12.00 - oficjalne treningi 
12.00 - 15.00 - WYŚCIGI FLOTOWE (fleet racing) 
15.00 - 16.30 - WYŚCIGI ZESPOŁOWE (team racing)

Niedziela 
11.00 - 12.00 - WYŚCIGI ZESPOŁOWE (team racing) 
12.00 - 14.30 - WYŚCIGI MECZOWE (match racing) 
14.30 - 15.30 - WYŚCIGI MECZOWE - FINAŁ 
16.00 - zakończenie regat i dekoracja zwycięzców.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Żeglarskie, Polish Match Tour - Sailing World Cup oraz Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Źródło: szczecin.eu