Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.07.2019

Stacey Kent rozpocznie nowy jazzowy sezon w Filharmonii Szczecin

Stacey Kent rozpocznie nowy jazzowy sezon w Filharmonii Szczecin
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Stacey Kent, jedna z najważniejszych współczesnych wokalistek jazzowych, wystąpi 7 października o godzinie 19:00 w Filharmonii w Szczecinie.

Będzie to jej pierwszy w Polsce koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Wydarzenie otworzy Espressivo 2019/2020 - cykl jazzowych koncertów w Filharmonii w Szczecinie.  

Stacey Kent jest obecna na scenie muzycznej od 20 lat. Sprzedała ponad 2 mln albumów. Estetyka Kent rozciąga się między jazzem, popem a bossa novą, podobnie jak twórczość Cassandry Wilson, Diany Krall, Melody Gardot. Piosenkarka wykonuje swoje utwory w języku angielskim, francuskim i portugalskim.

https://youtu.be/2EaJDa8QU3o

Na płycie „I Know I Dream: Orchestral Sessions” znajdują się między innymi nowe kompozycje, standardy rodem z Brazylii oraz utwór Serge’a Gainsbourga. Jest samba i chanson. Zdaje się, że ważną inspiracją dla powstania tej płyty była twórczość Astrud Gilberto, wykonawczyni bossa novy.

https://youtu.be/SaFquyw2I7U

Recenzje tej płyty skupiają się na intymnej i emocjonalnej atmosferze nagrań oraz czystej przyjemności płynącej ze współgrania aranżacji z barwą głosu Stacey Kent. Recenzenci podkreślają także harmonię, na którą składa się subtelność śpiewu Kent oraz delikatne brzmienie orkiestry.

Stacey Kent wystąpi w Filharmonii w Szczecinie 7 października i będzie to jej pierwszy w Polsce koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Bilety na koncert Stacey Kent – I Know I Dream: The Orchestral Sessions 7 października o godzinie 19:00 można kupić na www.filharmonia.szczecin.pl oraz w kasie FIlharmonii.

Źródło: szczecin.eu