Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

17.07.2019

Jazzowe święto w Kołobrzegu

Jazzowe święto w Kołobrzegu
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W drugiej połowie wakacji w szum kołobrzeskich fal wpasują się dźwięki jazzu w najlepszym wydaniu. Wszystko za sprawą X RCK PRO JAZZ Festiwal, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia br.

Umowę na finansowe wsparcie tego wydarzenia, środkami z budżetu województwa, podpisał w Kołobrzegu 17 lipca br. członek zarządu Janusz Gromek. 
 
W ciągu trzech dni, od 2 do 4 sierpnia, w nadmorskim kurorcie odbędą się koncerty znakomitych artystów ze ścisłej czołówki polskiego jazzu: Zagrają m.in.: Aga Zaryan, Marcin Pater Trio, Cezariusz Gadzina „Mosty”, Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz ft. Marcin Wasilewski Trio, Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix, Saxesful, Piotr Schmidt Quartet. Koncerty odbywać się będą na scenie plenerowej RCK przy ul. Solnej 1. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Jak co roku nie zabraknie ogólnopolskiego konkursu muzyki jazzowej dla młodych, debiutujących muzyków. Najlepsi otrzymają nagrodę finansową. Wieczorami w Caffe Nuta odbywać się będą jam sessions.
 
RCK PRO JAZZ jest dowodem na to, że z powodzeniem można wprowadzić ofertę na wysokim poziomie artystycznym do niewielkiego, nadmorskiego kurortu. Potwierdzeniem jest corocznie zapełniona widzami scena plenerowa. Festiwal odwiedziły już takie sławy jak: Krystyna Prońko, Dorota Miśkiewicz, Maria Sadowska, Mikromusic, Marek Napiórkowski, Pink Freud, Artur Dutkiewicz, Kuba Badach, Piotr Baron, Andrzej Dąbrowski, Krzesimir Dębski, Maciej Sikała i wielu innych.

Województwo Zachodniopomorskie wspiera imprezę od 2015 r. w ramach zadania „Promocja przez kulturę”. W tym roku na festiwal przeznaczono z budżetu województwa zachodniopomorskiego kwotę 30 tys. zł.

Źródło: wzp.pl