Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

31.07.2019

Pyromagic 2019: Do Szczecina przypłynie 30 łodzi

Pyromagic 2019: Do Szczecina przypłynie 30 łodzi
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już 9 sierpnia jednostki z Niemiec, Polski, Litwy, Danii i Chorwacji wpłyną do Szczecina na Pyromagic 2019. To uczestnicy rejsu organizowanego w ramach projektu South Coast Baltic.

Już po raz czwarty w ramach projektu South Coast Baltic organizowany jest rajd żeglarski, w którym biorą udział uczestnicy z różnych części Europy. W tym roku żeglarska przygoda zostanie zorganizowana pod hasłem „Set Sails!” i weźmie w niej udział ponad 100 uczestników z 5 krajów. Łącznie zarejestrowało się około 30 łodzi.

Rejs wyruszy 4 sierpnia z Bornholmu. Trasa została poprowadzona na południowy wschód do Darłowa, a następnie przez Kołobrzeg i Świnoujście na zachód do Szczecina.

- Do naszego miasta jednostki wpłyną 9 sierpnia i pozostaną do niedzieli, 11 sierpnia - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wypływając ze Szczecina uczestnicy będą kierować się przez Zalew Szczeciński na Pomorze Przednie do Krumminu i Greifswaldu, skąd do 14 sierpnia przepłyną do Kröslin, gdzie zakończą swoją przygodę.

- Nie tak dawno temu taka trasa byłaby nie do pomyślenia – zachwyca się koordynator South Coast Baltic, Jens Masuch. – Na szczęście granice są dziś otwarte. Cieszymy się, że możemy przybliżyć ten imponujący region żeglarzom. Sukces rajdu dowodzi, że mamy rację.

Uczestnicy wyprawy mogą liczyć na niesamowite przeżycia na południowo-bałtyckim wybrzeżu.

- Na lądzie czekać będą na nich ciekawe programy m.in. wycieczki krajoznawcze, pokazy filmowe, czy tak jak w Szczecinie niesamowite widoki podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic - mówi Celina Wołosz.

O South Coast Baltic

South Coast Baltic to program, w ramach którego 14 regionalnych stowarzyszeń turystycznych i żeglarzy z Niemiec (Pomorze Przednie), Danii (Bornholm), Polski (Zachodniopomorskie, Pomorskie), Litwy (region Kłajpedy) i Rosji (obwód kaliningradzki) połączyło siły, aby skuteczniej promować wyjątkowy region sportów wodnych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Region ten charakteryzuje się nietkniętą przyrodą, żywą historią i kulturą, niekończącymi się plażami, wyjątkowymi krajobrazami zatok, lagun i rzek oraz ciepłą gościnnością.

Źródło: szczecin.eu