Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.08.2019

X Jubileuszowy Festiwal Na Gotyckim szlaku 2019

X Jubileuszowy Festiwal Na Gotyckim szlaku 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Z wielką radością zapraszamy Państwa na koncert inauguracyjny X Jubileuszowego Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2019.

Koncert odbędzie się w sobotę 17 sierpnia tego roku w murach Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu o godzinie 19:00.

W programie koncertu pod tytułem Claudio Monteverdi - Le nuove musiche znajdą się arcydzieła wokalne i instrumentalne mistrzów muzyki XVII wieku w interpretacji zespołów Szczecin Vocal Project oraz Consortium Sedinum. Tytuł koncertu jest odniesieniem do czasów otwarcia nowych horyzontów muzyki europejskiej. Seconda pratica, stile moderno, czyli nowa muzyka - komponowana w nowy sposób dała niebywały impuls do rozwoju sztuki wokalnej w kolejnych stuleciach. Zabrzmią arcydzieła autorstwa Adriano Banchieriego, Andrea Falconiero, Marco Ucceliniego, Francesco Rognioniego, którzy u boku Claudio Monteverdiego wytyczali nowe kierunki w muzyce doby baroku.

Koncert poprzedzi program historyczny Śladami Świętego Ottona, podczas którego zwiedzimy zabytki Pyrzyc, Brzeska i Kołbacza. Przewodnikiem i autorem programu jest znakomity historyk sztuki i przyjaciel Fundacji Akademia Muzyki Dawnej Michał Dębowski.

Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!