WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Konkursy

Echo Szczecina

28.11.2022

Wielka moc słów. Znamy tegorocznego zwycięzcę konkursu „Jantar”

Wielka moc słów. Znamy tegorocznego zwycięzcę konkursu „Jantar”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Piotr Oleksy to laureat III edycji konkursu o Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Jantar”, która przyznawana jest za najlepszą książkę wydaną w minionym roku. Statuetkę oraz nagrodę finansową zwycięzcy, 26 listopada br. w Książnicy Pomorskiej, wręczył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Serdecznie gratuluje laureatowi, a także wszystkim nominowanym. Na Pomorzu Zachodnim mamy znakomitych twórców, artystów, pisarzy. Pokazały to również wcześniejsze edycje konkursu, liczba wyróżnień, poziom dzieł literackich - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

W III edycji konkursu o nagrodę literacką „Jantar” starało się 41 książek opublikowanych w roku 2021 i reprezentujących wszystkie wymienione w regulaminie gatunki literackie. Decyzją jury nagrodzony został Piotr Oleksy za reportaż „Wyspy odzyskane: Wolin i nieznany archipelag” (Wołowiec: Wydawnictwo Czarne, 2021). Laureat otrzymał statuetkę i gratyfikację finansową w wysokości 10 tys. zł. W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło, że „… książk...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl