Wszystkie wydarzenia w Szczecinie, na które możesz kupić bilety.
bilety szczecin
bilety w cenie: 95-150zł
„Człowiek czasami serce otworzy" to wyjątkowy i niepowtarzalny koncert zespołu Raz Dwa Trzy z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Formuła koncertu oraz zestaw piosenek został specjalnie przygotowany przez Adama Nowaka dla widzów Kuźni Kulturalnej na warszawskim Wilanowie. Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi z tego powodu. Nie możemy się doczekać. Serdecznie zapraszamy! „Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często - jak to bywa w życiu - przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę" miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? A. Osiecka i W. Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy..." i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie." – Adam Nowak 30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu.Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno - literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego - z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Nadto zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym „Raz, Dwa, Trzy" - jego swoistym DNA.
KUP BILET
bilety w cenie: 50-70zł
Organizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ARTYŚCIMarcin Wyrostek - akordeonBernard Maseli - wibrafon, marimbaPiotr Zaufal - basDaniel Popiałkiewicz - gitaraMateusz Adamczyk - skrzypceKrzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjneMagdalena Małecka Wippich - reżyseria Nieczęsto na naszej scenie goszczą jednocześnie mistrzowie dwóch niezwykłych instrumentów: wibrafonu – Bernard Maseli i akordeonu – Marcin Wyrostek. Tego wieczoru usłyszymy ich w niezwykłym projekcie Era Schaeffera, który od lat stawia za cel popularyzację muzyki Bogusława Schaeffera.Ten wybitny i ciągle zbyt mało znany kompozytor, był prawdziwym człowiekiem orkiestrą. Nie tylko tworzył muzykę ale także był znakomitym dramaturgiem, grafikiem i autorem licznych książek o historii muzyki. Legendarny status maja w muzyce jego słynne partytury graficzne. Schaeffer nie stosował klasycznego zapisu nutowego, a jedyny w swoim rodzaju opis obrazowy. Są tu więc różne kształty, linie, figury czy znaki graficzne, które mają na celu oddanie „charakteru" dźwięków – ich czasu trwania, natężenia, ale przede wszystkim barwy. Do dziś wykonywanie dzieł Scheaffera jest wyzwaniem nawet dla największych mistrzów.Do takich należy z pewnością Bernard Maseli, bezsprzecznie najwybitniejszy polski wibrafonista. Maseli jest znakomitym aranżerem, kompozytorem i pedagogiem, który ma na koncie udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt, w tym, m.in. albumów Krzysztofa Preisnera i Anny Marii Jopek z Patem Methenym.Podobnym wirtuozem, ale akordeonu jest Marcin Wyrostek. Artysta współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (m.in. Jose Maria Florencio, Jerzy Maksymiuk i Adam Sztaba...), instrumentalistami i solistami (m.in. Kayah, Dorota Miśkiewicz, Bobby McFerrin, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Stanisław Soyka) oraz wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce.Artystom towarzyszyć będą znakomici muzycy na takich instrumentach jak: gitara basowa, skrzypce, gitara czy perkusja.To będzie wieczór z wymykającym się wszelkiej klasyfikacji dorobkiem Scheffera oraz spotkanie z wirtuozami, którzy spróbują udowodnić, że granice między muzyką, teatrem, tańcem, malarstwem tak naprawdę nie istnieją.
KUP BILET
06.10.2022 20:00 | Jazzment Klub
bilety w cenie: 50zł
Zapraszamy na kameralne spotkanie z duetem RIFFERTONE, który swoimi wyjątkowymi piosenkami i ich wykonaniem, tworzy niezwykły klimat.Jarek Krużołek to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce, Albert Kokoszewski to gitarzysta wyjątkowy i niepowtarzalny.Duet, który występował na jednej scenie z Anią Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w projekcie Tribute to Michael Jackson Symfonicznie.Finaliści projektu 'Zrób głośniej' organizowanego przez T-mobile.Pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu RZESZÓW CARPATHIA FESTIVAL 2012. Półfinaliści Must Be The Music.Support polskiej trasy Electric Light Orchestra oraz koncertu Mick Hucknall w Sali kongresowej.
KUP BILET
Do trzech razy sztuka - wydarzenie odwołane
07.10.2022 19:00 | Teatr Kameralny
bilety w cenie: 40zł
Reżyseria: Michał Janicki Muzyka: Jean-Marc Fessard Scenografia i projekt plakatu: Danuta Dąbrowska-Wojciechowska „Do trzech razy sztuka" – na podstawie sztuki pod tytułem „Przyjaciel" autorstwa spółki dramaturgów Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego to kolejna propozycja z bogatego repertuaru polskiej literatury dramatycznej. Autorzy dają okazję aktorom w inteligentnie napisanej sztuce prezentacji szerokiego wachlarza umiejętności zawodowych. Dla publiczności zaś są okazją obserwacji bogatych rysów psychologicznych postaci i w niebanalny sposób nakreślają postawyżyciowe bohaterów. Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania. Można pokusić się nawet o nazwanie tej próby odtworzenia ludzkich relacji w przyjaźni, alegorią o niezmiennej, ludzkiej naiwności. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze. W rolę niekonwencjonalnych przyjaciół wciela się znakomity, aktorski duet: Adam Dzieciniak i Michał Janicki.
KUP BILET
bilety w cenie: 35-45zł
Organizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ARTYŚCIOrkiestra Symfoniczna Filharmonii w SzczecinieJanusz Olejniczak - fortepianMateusz Smoczyński - skrzypceWojciech Rodek – dyrygent UTWORYMateusz Smoczyński - Koncert podwójny na skrzypce, fortepian i orkiestręCésar Franck - Symfonia d-moll Jednego wieczoru na scenie w złotej sali Filharmonii spotkają się trzy wielkie muzyczne znakomitości. Na fortepianie zagra Janusz Olejniczak – bezsprzecznie jeden z najlepszych polskich pianistów wszech czasów. Juror Konkursu Chopinowskiego, autor wielu entuzjastycznie przyjętych nagrań, oklaskiwany na scenach całego świata. Usłyszymy także znakomitego skrzypka i kompozytora Mateusza Smoczyńskiego – doskonale znanego szczecińskiej publiczności członka Atom String Quartet, a także legendarnego Turtle Island Quartet. Zaś naszą Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi maestro Wojciech Rodek – niezwykle utalentowany i wszechstronny dyrygent, były asystent Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej, a obecnie dyrektor artystyczny Filharmonii Lubelskiej. A co usłyszymy? Pierwszą część wieczoru wypełni Koncert podwójny na fortepian, skrzypce i orkiestrę autorstwa Mateusza Smoczyńskiego. To będzie światowa premiera utworu, a zagra go na naszej scenie sam kompozytor. Będą więc Państwo pierwszymi słuchaczami, którzy doświadczą tego koncertu – taka okazja nie zdarza się często.Drugą część wieczoru poświęcimy zaś pamięci znakomitego francuskiego kompozytora Césara Francka (1822-1890); w tym roku przypada bowiem dwusetna rocznica urodzin mistrza, którego bogata twórczość wpisała się do żelaznego kanonu muzyki klasycznej. Znany jako niedościgniony improwizator, Franck wsławił się przede wszystkim kompozycjami na organy. Zamiłowanie do tego instrumentu silnie wpłynęło na cały jego dorobek. Franck uważany jest za twórcę tzw. symfonizmu organowego. Większość jego najcenniejszych kompozycji powstała w ostatnich dwóch dekadach życia. Na naszym koncercie zabrzmi niezwykła Symfonia d-moll – największe i najbardziej dojrzałe dzieło orkiestrowe francuskiego mistrza, a zarazem jego jedyna symfonia. Utwór ten ma tylko trzy ─ a nie tradycyjnie: cztery ─ części, połączone cyklicznie powtarzającymi się tematami. Dzieło to miało swoją premierę w Paryżu w 1899 roku. Nie od razu spotkało się z należnym mu zachwytem, czy chociaż zrozumieniem. Jednak począwszy od lat 20. ubiegłego stulecia, Symfonia d-moll Francka należy do najczęściej wykonywanych symfonii na wszystkich kontynentach. Doczekała się także blisko stu nagrań płytowych.
KUP BILET
08.10.2022 16:00 | Dom Kultury "Krzemień"
bilety w cenie: 0zł
SPENCER (Spencer, Niemcy/Chile/Wielka Brytania/USA 2021, 111') REŻYSERIA: Pablo LarrainOBSADA: Kristen Stewart, Timothy Spall, Jack Nielen Małżeństwo Księżnej Diany i Księcia Karola już od długiego czasu ma się źle. Plotki o rozwodzie nie ustają. Rodzina królewska spędza święta Bożego Narodzenia w Rezydencji Królewskiej w Sandringham. Wszyscy ucztują, strzelają i polują. Diana zna te zwyczaje, lecz w tym roku wszystko przejdzie gruntowne zmiany. Spencer przedstawia, co mogło się zdarzyć podczas tych kilku pamiętnych dni.
KUP BILET
08.10.2022 19:00 | Kosmos
bilety w cenie: 40zł
Zapraszamy serdecznie na wspólne celebrowanie 50-tych urodzin Sebastiana Górskiego. Na scenie wystąpią szczecińskie zespoły:- Rockasta- Nikt- Zbójcerze
KUP BILET
08.10.2022 19:00 | Teatr Kameralny
bilety w cenie: 40zł
Reżyseria: Michał Janicki Muzyka: Jean-Marc Fessard Scenografia i projekt plakatu: Danuta Dąbrowska-Wojciechowska „Do trzech razy sztuka" – na podstawie sztuki pod tytułem „Przyjaciel" autorstwa spółki dramaturgów Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego to kolejna propozycja z bogatego repertuaru polskiej literatury dramatycznej. Autorzy dają okazję aktorom w inteligentnie napisanej sztuce prezentacji szerokiego wachlarza umiejętności zawodowych. Dla publiczności zaś są okazją obserwacji bogatych rysów psychologicznych postaci i w niebanalny sposób nakreślają postawyżyciowe bohaterów. Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania. Można pokusić się nawet o nazwanie tej próby odtworzenia ludzkich relacji w przyjaźni, alegorią o niezmiennej, ludzkiej naiwności. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze. W rolę niekonwencjonalnych przyjaciół wciela się znakomity, aktorski duet: Adam Dzieciniak i Michał Janicki.
KUP BILET
08.10.2022 19:00 | Opera na Zamku
bilety w cenie: 50-60zł
Opera kameralna, w której nominowany do Oscara Philip Glass znakomicie wykorzystał metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki. Józef K. – nam współczesny. Zamożny, wykształcony, osiągnął zawodowy i towarzyski sukces. A jednak coś go dręczy. Przegląda się w rzeczywistości jak w lustrze i ta rzeczywistość go mierzi. Byle jakie relacje, byle jacy ludzie. On sam przed sobą w tym lustrze – także czuje się byle jaki. I nie ma z tej sytuacji ucieczki. Czuje się schwytany. Czuje się winny... Metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki, znakomicie wykorzystał w swojej kameralnej operze słynny współczesny kompozytor Philip Glass, nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu. Premiera „Procesu" odbyła się w Royal Opera House w Londynie w 2014 roku w koprodukcji z Music Theatre Wales. Libretto napisał wybitny reżyser i scenarzysta, zdobywca Oscara, Christopher Hampton. Muzykę w „Procesie" charakteryzuje ogromne napięcie. Philip Glass, oszczędny w środkach muzycznego przekazu, stosuje powtórzenia, rytmy wzmagające poczucie strachu i absurdu: "Myślę o swoich kameralnych operach jak o bombach neutronowych – małe, ale z potężną siłą rażenia". „Doczekaliśmy się prawdziwie elektryzującego „Procesu" Glassa!"~Dziennik Teatralny
KUP BILET
Hunter - wydarzenie odwołane
bilety w cenie: 60-70zł
Otwarcie klubu: 18:00 Support: 19:00 Hunter: 20:00 Prawie 3 lata!!! Tyle właśnie minęło. Ciężko w to uwierzyć, ale w związku z atakiem pandemona i powikłaniach ostatnią klubową trasę zagraliśmy... na wiosnę 2020 roku (!) W międzyczasie udało nam się wyjechać jedynie na kilka pojedynczych koncertów i plenerów.. Na szczęście WRACAMY!!! I w związku z tym, poza Waszymi ulubionymi koncertowymi killerami, planujemy na tej antywojennej jesiennej trasie kilka niespodzianek. Zaprosimy na nią także Gości specjalnych! Pytacie nas wciąż o ukraińskojęzyczną wersję „Kiedy umieram". Oczywiście zagramy krótki przerywnik akustyczny a w nim „Коли вмираю..." Usłyszycie także coś, czego nie wykonywaliśmy do tej pory nigdy na żywo... także będzie się działo! Jak widzicie trasa ta będzie naszym protestem i sprzeciwem wobec toczącej się wciąż wojnie w Ukrainie, bo jedną z najgorszych rzeczy jaka może nas teraz spotkać to zobojętnienie i znieczulica. Dlatego możecie się spodziewać bardzo głośnego i cholernie mocnego setu, na którym mamy nadzieję - pojawicie także i Wy! Zapraszamy serdecznie!
KUP BILET
08.10.2022 19:00 | Dom Kultury "Krzemień"
bilety w cenie: 10zł
MATKI RÓWNOLEGŁE (Madres paralelas, Hiszpania/Francja 2021, 123') REŻYSERIA: Pedro AlmodovarOBSADA: Penelope Cruz, Aitana Sanchez-Gijon, Milena Smit Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to uAlmodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.„Matki równoległe" to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.
KUP BILET
08.10.2022 20:00 | Jazzment Klub
bilety w cenie: 55zł
NOWY TERMIN KONCERTU: 8 października 2022. Bilety zachowują ważność. Mikis Theodorakis to najbardziej znany na świecie grecki kompozytor... Tworzył monumentalne dzieła na orkiestrę symfoniczną, utwory polityczne, a także soundtracki zakotwiczone w tradycyjnej muzyce greckiej, z której czerpał całymi garściami. Spuścizna, jaką zostawił po sobie Theodorakis, to setki przepięknych utworów, którymi można wypełnić dziesiątki koncertów, ale pośród nich znajdują się też takie, które zna cały świat, a zatem muszą się pojawić! „Świat według Zorby" to subiektywna antologia greckich artystów, zakochanych w twórczości wielkiego Mikisa, którzy postanowili przybliżyć ją polskiej publiczności nadając projektowi tytuł ścieżki dźwiękowej filmu „Grek Zorba". Zorba był postacią mająca bardzo skrystalizowany pogląd na świat i wokół jego osoby muzycy osnuli swój program. "Świat Według Zorby", to muzyczna podróż w głąb greckiej duszy, która tańcząc, śpiewając oraz filozofując, wyraża się najmocniej... Zapraszamy zatem 20 sierpnia na prawdziwą grecką ucztę do Jazzment Klubu! Tu można posłuchać kilku piosenek z koncertu: 1. Strose To Stroma Sou: https://www.youtube.com/watch?v=k0o3qUlKFak2. Varka Sto Gialo: https://www.youtube.com/watch?v=QJKRdCMSY3s3. Tis Dikieosinis Ilie Noite: https://www.youtube.com/watch?v=7Bl0jKx8b844. To Gielasto Pedi: https://www.youtube.com/watch?v=YFsy3qiRI-0 Wystąpią: Stella Karalis - skrzypce, wokalThemis Lepenos - buzouki, wokalMitro Dymitriadis - gitara, wokal
KUP BILET
09.10.2022 18:00 | Opera na Zamku
bilety w cenie: 50-60zł
Opera kameralna, w której nominowany do Oscara Philip Glass znakomicie wykorzystał metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki. Józef K. – nam współczesny. Zamożny, wykształcony, osiągnął zawodowy i towarzyski sukces. A jednak coś go dręczy. Przegląda się w rzeczywistości jak w lustrze i ta rzeczywistość go mierzi. Byle jakie relacje, byle jacy ludzie. On sam przed sobą w tym lustrze – także czuje się byle jaki. I nie ma z tej sytuacji ucieczki. Czuje się schwytany. Czuje się winny... Metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki, znakomicie wykorzystał w swojej kameralnej operze słynny współczesny kompozytor Philip Glass, nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu. Premiera „Procesu" odbyła się w Royal Opera House w Londynie w 2014 roku w koprodukcji z Music Theatre Wales. Libretto napisał wybitny reżyser i scenarzysta, zdobywca Oscara, Christopher Hampton. Muzykę w „Procesie" charakteryzuje ogromne napięcie. Philip Glass, oszczędny w środkach muzycznego przekazu, stosuje powtórzenia, rytmy wzmagające poczucie strachu i absurdu: "Myślę o swoich kameralnych operach jak o bombach neutronowych – małe, ale z potężną siłą rażenia". „Doczekaliśmy się prawdziwie elektryzującego „Procesu" Glassa!"~Dziennik Teatralny
KUP BILET
09.10.2022 19:00 | Teatr Kameralny
bilety w cenie: 40zł
Reżyseria: Michał Janicki Muzyka: Jean-Marc Fessard Scenografia i projekt plakatu: Danuta Dąbrowska-Wojciechowska „Do trzech razy sztuka" – na podstawie sztuki pod tytułem „Przyjaciel" autorstwa spółki dramaturgów Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego to kolejna propozycja z bogatego repertuaru polskiej literatury dramatycznej. Autorzy dają okazję aktorom w inteligentnie napisanej sztuce prezentacji szerokiego wachlarza umiejętności zawodowych. Dla publiczności zaś są okazją obserwacji bogatych rysów psychologicznych postaci i w niebanalny sposób nakreślają postawyżyciowe bohaterów. Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania. Można pokusić się nawet o nazwanie tej próby odtworzenia ludzkich relacji w przyjaźni, alegorią o niezmiennej, ludzkiej naiwności. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze. W rolę niekonwencjonalnych przyjaciół wciela się znakomity, aktorski duet: Adam Dzieciniak i Michał Janicki.
KUP BILET
09.10.2022 19:00 | Dom Kultury 13 Muz
bilety w cenie: 50zł
LENNON'S BIRTHDAY to wyjątkowy koncert w ramach SZOK ARTS FESTIVAL, który jest hołdem złożonym jednej z najwybitniejszych postaci muzyki wszech czasów, Johnowi Lennonowi! 9 października 1940 roku w Liverpoolu, przyszedł na świat przyszły leader The Beatles, najwybitniejszego zespołu świata i co roku tego dnia właśnie będziemy się spotykać przy muzyce, którą tworzył lub współtworzył! Stowarzyszenie SZOK oraz DK 13MUZ zapraszają 9 października o godz. 19.00 do przepięknej Sali Kominkowej na pierwszą edycję LENNON'S BIRTHDAY gdzie będzie można posłuchać muzyki Lennona & Beatlesów oraz uczcić jego urodziny przy niezwykłych interpretacjach Beatlesów w wykonaniu UNPLUGGERS! Podczas imprezy przewidziane są atrakcyjne niespodzianki, więc kto ceni sobie tak muzykę Czwórki z Liverpoolu jak i kolejne jej wcielenia-interpretacje, niechaj czuje się zaproszonym! Bilety w cenie 50zł dostępne na stronie bilety.fm! Tu można posłuchać wykonań muzyki Lennona & Beatlesów w wykonaniu UNPLUGGERS: 1. IMAGINE: https://www.youtube.com/watch?v=LxrDBVRtqsU2. WE CAN WORK IT OUT: https://www.youtube.com/watch?v=2_heDu2PnTA3. HEY JUDE: https://www.youtube.com/watch?v=5G4khZzHZSk4. BLACKBIRD & NORWEGIAN WOOD: https://www.youtube.com/watch?v=7V6qTej5aH05. LET IT BE: https://www.youtube.com/watch?v=0bmUKferTZQ
KUP BILET