Ikony kultury - Astor Piazzolla
IKONY KULTURY: ASTOR PIAZZOLLA
THE ART OF ASTOR PIAZZOLLA
W sobotę i niedzielę – 28 stycznia (godz. 17.00 i 20:00) oraz 29 stycznia 2022 roku (godz. 17.00) rozbrzmiewać będą w Willi Lentza tanga, których rytm rozsławił na świecie Astor Piazzolla. Na program muzycznego spotkania złożą się utwory genialnego kompozytora i wirtuoza bandoneonu, okrzyknięto mistrzem tanga i twórcą stylu „tango nuevo”. Artysta łączył w swoich kompozycjach charakter tradycyjnego argentyńskiego tańca, z elementami barokowych form muzycznych, wpływami jazzu jak i burzliwymi emocjami nowojorskich dzielnic biedy (gdzie przez pewien czas mieszkał).
Wśród prezentowanych kompozycji znajdą się m.in. następujące arcydzieła Mistrza: „Milonga is coming”, „Melancólico Buenos Aires”, „Balada Para Mi Muerte”, „Tango Suite”, „Vuelvo al Sur”, „Adiós Nonino”, „Verano Porteño”, „Milonga per tre”, „Preludio para el Año 3001” i „Tango Ballet”.
Nieśmiertelne utwory Twórcy przedstawią następujący Artyści: gitarzysta – Krzysztof Meisinger, śpiewająca aktorka – Aneta Todorczuk, i kontrabasista – Michał Sobuś.
Gwiazdą wieczorów będzie również zespół Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Paweł Czarny (altówka). Kwartet wielokrotnie wystąpił na BBC Proms, ważną rolę w budowaniu marki Royal String Quartet odegrał ponadto specjalny koncert wykonany dla królowej Elżbiety II.
Sobota – 28.01.2023, godziny 17.00 i 20.00
Niedziela – 29.01.2023, godzina 17.00
Bilety dostępne:
https://bilety.willa-lentza.pl/
Wykonawcy:
Krzysztof Meisinger - zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Jego talent międzynarodowa krytyka porównuje do talentu takich artystów jak Piotr Anderszewski czy Pepe Romero, a do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Musikverein w Wiedniu, Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. Debiuty Krzysztofa Meisingera w Filharmonii Berlińskiej i Złotej Sali Musikverein w Wiedniu zakończyły się wielominutowymi owacjami na stojąco. Występuje z najlepszymi orkiestrami takimi jak Academy of St Martin in the Fields, PKF – Prague Philharmonia, Sinfonia Varsovia, Bilkent Symphony Orchestra czy Sinfonietta Cracovia u boku takich dyrygentów jak Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Michał Klauza, Michael Maciaszczyk czy Łukasz Borowicz.
Występował na wielu festiwalach m.in. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Usedomer Musikfestival, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, „Muzyka w Starym Krakowie”, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Letni Festiwal Filharmonii Narodowej, La Folle Journee de Varsovie, „Toruń- Muzyka i Architektura”, czy Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy.
Jego nagrania otrzymują liczne wyróżnienia i znakomite recenzje światowej krytyki. Ma swoim dorobku obecnie 10 płyt solowych oraz wiele płyt na których występuje gościnnie. Wśród albumów solowych są nagrania dokonane w słynnym Abbey Road Studio w Londynie z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields pod dyrekcją Jose Marii Florencio (Melodia Sentimental), z Sumi Jo, Filharmonią Praską i Philharmonia Quartet Berlin (Meisinger), z orkiestrą Sinfonia Varsovia (Astor oraz Astor - live at the Opera), czy z orkiestrą barokową Poland baROCK (Vivaldissimo). W maju 2020 roku Krzysztof Meisinger podpisał 3-letni ekskluzywny kontrakt płytowy z brytyjską wytwórnią CHANDOS. Debiutancki album nagrany dla tej wytwórni zatytułowany „Elogio de la Guitarra” pozyskuje oszałamiające recenzje, a przez czołowy amerykański portal muzyczny AllMusic został uhonorowany nagrodą „Best of 2021”.
Jest laureatem m.in. Medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, Nagrody Artystycznej Prezydenta Szczecina, Nagrody „Pro Arte”, Nagrody Indywidualnej Ministra Kultury.
Jest założycielem i dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival – corocznego festiwalu muzycznego odbywającego się od 2017 roku w Szczecinie. Dzięki najwyższemu poziomowi artystycznemu i profesjonalnej organizacji stał się on szybko największym i najbardziej prestiżowym festiwalem muzyki klasycznej w regionie Pomorza Zachodniego. Od początku istnienia MMF gościli na nim tacy artyści jak Ivo Pogorelich, Sumi Jo, Piotr Anderszewski, Mariza, L’Arpeggiata, Alena Baeva, Janoska Ensemble, Daniel Stabrawa, Sinfonia Varsovia, Soyoung Yoon i wielu innych wybitnych artystów.
W maju 2022 roku, w rankingu brytyjskiego portalu muzycznego uDiscoverMusic, Krzysztof Meisinger został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów klasycznych wszech czasów. W rankingu tym jego nazwisko widnieje obok Andreasa Segovii, Juliana Breama czy Francisco Tarregi.
Royal String Quartet
Izabella Szałaj-Zimak - I skrzypce
Elwira Przybyłowska - II skrzypce
Paweł Czarny - altówka
Michał Pepol - wiolonczela
20 lat wspólnego grania, 17 płyt docenionych przez międzynarodową krytykę, nagrodzonych dwoma „Fryderykami” i sześcioma nominacjami do tej nagrody. Koncerty na wszystkich kontynentach, wierna publiczność. Do tego 15 lat Kwartesencji, czyli festiwalu, podczas którego muzycy w swych ambitnych artystycznie przedsięwzięciach nie uznają granic gatunków.
Royal String Quartet to dziś marka rozpoznawalna na całym świecie. Kiedy obcuje się z ich żywiołowością, pomysłowością artystyczną, skłonnością do poszukiwań i otwartością na nowe wyzwania, trudno uwierzyć, że grają już tyle lat. „Podczas grania staramy się wywołać w sobie skrajne emocje”, deklarują członkowie zespołu. W interpretacjach kwartetu krytycy odnajdują wiele wyrazistych „faktur i kolorów, wspartych na wnikliwej znajomości konstrukcji” („BBC Music Magazine”). To granie „pewne i energetyczne o szerokim wachlarzu dynamiki i barw, ze starannie przygotowanymi niespodziewanymi zwrotami akcji” („Gramophone”).
Gdy w trakcie studiów przyjeżdżali do Londynu na kursy mistrzowskie u Amadeus Quartet, tęsknie spoglądali na mekkę kameralistów – Wigmore Hall. Dziś mają na koncie aż piętnaście występów w tej sali. Kiedy budowali swoje brzmienie, pilnie ćwicząc klasykę literatury kwartetowej, nie przypuszczali, że wkrótce staną się ekspertami od muzyki XX i XXi wieku. Gdy w 1998 roku zakładali kwartet w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, zapewne nie spodziewali się, że już wkrótce klasyczne brzmienie kwartetowe połączą z piosenką, folkiem, jazzem, a nawet muzyką klubową, a listą dokonań i sukcesów zespołu będzie można obdzielić kilka kwartetów smyczkowych.
Precyzja techniczna, klarowność muzycznej formy i nienaganny styl to podstawy, na których członkowie Royal String Quartet budowali swoją karierę. Muzycy wiele zawdzięczają – oprócz Amadeus Quartet – przede wszystkim Alban Berg Quartett (studia podyplomowe w Kolonii, 2001–2004), a także Kwartetowi Camerata i Ryszardowi Duziowi z Kwartetu Wilanów. Ciężka praca i zdobyte umiejętności zaowocowały nagrodami m.in. w Casale Monferrato (Włochy), Krakowie, Kuhmo (Finlandia) i na renomowanym konkursie w kanadyjskim Banff. RSQ otrzymał również nagrodę fundacji Borletti-Buitoni „dla wybitnych muzyków u progu kariery” oraz Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „w uznaniu zasług dla kultury polskiej”, zaś w 2007 roku kwartet nominowano do prestiżowej brytyjskiej nagrody Royal Philharmonic Society.
Melomani całego świata poznali brzmienie kwartetu dzięki współpracy z BBC: w latach 2004–2006 zespół objęty był elitarnym programem New Generation Artist, czego efektem były liczne występy, nagrania (część z nich, wydana na płytach, dołączana była do „BBC Music Magazine”) oraz transmisje radiowe. Od tego czasu koncertów kwartetu można regularnie słuchać m.in. w Programie 2 Polskiego Radia, BBC 3 i wielu innych rozgłośniach. Recitale RSQ transmitowane były przez telewizję Mezzo i TVP Kultura. W budowaniu marki zespołu ważną rolę odegrał także specjalny koncert dla królowej Elżbiety II. Odtąd słowo Royal w nazwie zespołu, które, jak twierdzą muzycy, było dość spontanicznym wyborem, zyskało nowe znaczenie…
Zespół jest doceniany przez najważniejsze festiwale na świecie. Pięciokrotnie wystąpił na BBS Proms, grał też m.in. na City of London Festival, Aldeburgh Festival, West Cork Music w Irlandii, Schleswig Holstein i Rheingau Festival w Niemczech, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Sacrum Profanum w Krakowie, Wratislavia Cantans we Wrocławiu oraz australijskim Perth International Arts Festival. Oprócz Wigmore Hall kwartet wystąpił z recitalami w londyńskiej Cadogan Hall, Concertgebouw w Amsterdamie, Bridgewater Hall w Manchesterze, National Gallery of Art, Phillips Collection oraz w Smithsonian Institute w Waszyngtonie (na komplecie instrumentów Antonio Stradivariego), Studio 104 w Maison de la Radio w Paryżu, Le Grand Theatre w Bordeaux, Sali im. Martinů w Pradze, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Konzerthausach w Wiedniu i Berlinie, Sejong Center w Seulu, Beijing Concert Hall w Pekinie, sztokholmskim Konserthuset, a także w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Sukcesy zespołu zaowocowały trwającą od 2008 roku współpracą z brytyjską wytwórnią Hyperion. RSQ stał się jednym z czołowych ambasadorów polskiej kultury. Zarejestrował na czterech płytach kwartety Karola Szymanowskiego i Ludomira Różyckiego (premiera fonograficzna), komplet dzieł kwartetowych Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego i Witolda Lutosławskiego oraz utwory Pawła Szymańskiego i Pawła Mykietyna. Ostatnio Brytyjczycy powierzyli Royal String Quartet nagranie utworów swojego klasyka współczesności, Jamesa MacMillana (2018). Albumy zespołu docenili krytycy m.in. miesięcznika „Gramophone” (Editor’s Choice), „BBC Music Magazine” (Disc of the Month), „Diapason” i „The Strad”.
Dokonania młodego pokolenia awangardowych kompozytorów także pasjonują muzyków kwartetu, którzy głęboko angażują się w pracę nad nowymi utworami, uczą się niekonwencjonalnych technik i podejmują niecodziennych zadań (także aktorskich!). Ta działalność zaowocowała m.in. wydaniem DVD „Liminal Studies” z audiowizualnymi utworami Wojtka Blecharza i CD „Umbrae” z kwartetami Andrzeja Kwiecińskiego (Bôłt Records 2017). W kraju RSQ wydawał płyty także w firmach DUX i BeArTon, za co dwukrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyk”.
Przyjaźnie zadzierzgnięte z artystami ze świata muzyki klasycznej to długa lista najświetniejszych instrumentalistów i śpiewaków, wśród których znajdują się Angela Hewitt, Sir Thomas Allen, Mark Padmore, Urszula Kryger, Stephen Kovacevich, Janusz Olejniczak, Martin Fröst, Ingolf Wunder, Maciej Frąckiewicz, Marcin Zdunik Andrzej Bauer, Łukasz Kuropaczewski, Wojciech Świtała, kwartety Škampa i Śląski oraz Kwadrofonik.
Chęć przełamywania klasycznych konwencji, poszukiwanie nowych form wypowiedzi i potrzeba dotarcia do szerszej niż tylko filharmoniczna publiczności – wszystko to doprowadziło do niezwykłych spotkań z artystami reprezentującymi diametralnie różne strony sceny muzycznej. Warto tu wspomnieć o albumie „Kayah & Royal Quartet” (Kayax/Agora 2010), który zdobył szeroki rozgłos i zyskał status Złotej Płyty, oraz o przedsięwzięciu teatralnym „Nowa Warszawa” – recitalu piosenek o stolicy w wyrafinowanych opracowaniach Bartka Wąsika, śpiewanych przez Stanisławę Celińską (Nowy Teatr 2012).
W 2004 roku muzycy RSQ stworzyli własny festiwal. Kwartesencja to dziś jedna z ważniejszych imprez muzycznych Warszawy, podczas której zespół przypomina wielką klasykę kameralistyki, ale przede wszystkim pokazuje, że muzyka to nie przebrana we frak sztampa, lecz ciekawa, zaskakująca, często niepokojąca sztuka dźwięków, która znakomicie opisuje współczesny świat. Właśnie podczas Kwartesencji odbyło się wiele prawykonań utworów skomponowanych specjalnie dla RSQ przez m.in. Pawła Szymańskiego, Wojciecha Blecharza, Andrzeja Kwiecińskiego, Zygmunta Koniecznego, Marcina Stańczyka.
Muzycy od lat dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kameralistami. W latach 2012–2015 byli wykładowcami Queen’s University w Belfaście. Od 10 lat pozostają wierni własnym kursom mistrzowskim w Rybnej, a na co dzień nauczają na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w warszawskich szkołach muzycznych.
Otwartość, chęć eksperymentowania, nieustanne poszukiwania własnej prawdy artystycznej sprawiają, że Royal String Quartet nie traci impetu, nie mówiąc o popadaniu w rutynę. „Po dwudziestu latach wspólnej pracy wciąż jeszcze nie wiemy o sobie wszystkiego”, mówią członkowie zespołu. To sprawia, że nieustannie zaskakują siebie samych i publiczność.
Michał Sobuś
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studia podyplomowe USC Thornton School of Music w Kalifornii (USA). Muzyk orkiestrowy na stałe związany z Operą Narodową w Warszawie (Muzyk solista) oraz Orkiestrą Sinfonia Varsovia (vc lider grupy kontrabasów). Współzałożyciel Sinfonia Varsovia String Quintet z którym występował w Europie i Japonii. Współpracuje orkiestrami między innymi Sinfonietta Cracovia, Orkiestrą Polskiego Radia oraz teatrami w Warszawie. Chętnie angażuje się w edukację. Od wielu lat dzięki zaproszeniu przez Krzysztofa Meisingera występujący z nim w wielu projektach muzycznych.
Aneta Todorczuk
Absolwentka Liceum Muzycznego w Białymstoku w klasie skrzypiec oraz Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Na zawodowej scenie zadebiutowała w 2001 roku rolą Anusi w „Szkole żon” w reż. Jana Englerta. W tym samym roku została etatową aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrami: Komedia, Polonia, Och-Teatr, Teatr Warszawy, Teatr Miejski w Lesznie.
Ma na koncie dziesiątki ról filmowych i serialowych i teatralnych, oraz własne muzodramy, z którymi występuje na terenie całej Polski: „Matka Żona kochanka”, „Projekt Kofta”, „Kobieta, która wpadała na drzwi”.
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów – „Złoty jubileusz: 50 lat na 100%".
Charyzmatyczny wokalista postanowił uczcić okrągłą rocznicę pracy scenicznej wyjątkową trasą koncertową z wybitnymi muzykami i pełną niezapomnianych przebojów.
Chociaż Cugowski nie jest entuzjastą odznaczania kolejnych lat w kalendarzu, zdecydował się na huczne świętowanie 50-lecia swojej pracy artystycznej. Podczas niezwykłych koncertów wokalista zabierze publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad artystycznej działalności, pełną wielkich i niezapomnianych hitów.
W jubileuszową trasę koncertową z Krzysztofem Cugowskim ruszy Zespół Mistrzów złożony z wybitnych muzyków. Zespół od ponad roku towarzyszy wokaliście i ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów przed polską i zagraniczną publicznością.
Koncert Wiedeński - Wielka Gala Noworoczna
Wielka Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Jorku
Vienna Chamber Orchestra
Myron Kril dyrygent
Tomasz Kuk tenor
Agnieszka Grabowska sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Andrzej Witlewski bas
Ivanna Saviuk wokal
Pavlo Ilnytskyy wokal
Vienna Chamber Orchestra
Po długiej przerwie wracamy i zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszech czasów innych kompozytorów.
Tegoroczny koncert w wykonaniu Vienna Chamber Orchestra pod dyrekcją Myrona Krila - dyrektora artystycznego Filharmonii Tarnopolskiej oraz europejskiej klasy solistów ukraińskiej i polskiej sceny musicalowej operetkowej i operowej, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny.
Soliści koncertu, to laureaci wielu znaczących, międzynarodowych konkursów wokalnych, którzy na co dzień są solistami polskich teatrów operowych a także gościnne wykonują główne partie w operach włoskich.
Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą sopranistkę Agnieszkę Grabowską. Tomasz Kuk - tenor, laureat wielu konkursów wokalnych. Artysta ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych, m.in. wykonania "Stabat Mater" A. Dvořaka pod dyrekcją H. Rillinga, "Mszy Es-dur" F. Schuberta pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego, "Requiem" W. A. Mozarta, "Requiem" G. Verdiego pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego, "IX-Symfonii" L. van Beethovena, "Petite Messe Solenelle" G. Rossiniego, cyklu pieśni "Schöne Müllerin" F. Schuberta, "Dichterliebe" R. Schumana. Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.
Agnieszka Grabowska sopranistka młodego pokolenia o niepowtarzalnej barwie głosu zaprezentuje w wersji wokalnej Odgłosy wiosny J. Straussa czy też arię Olimpii Offenbacha. Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych.
Justyna Gęsicka - laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych.
Program wzbogaci swoimi niezwykłymi interpretacjami duet Ivana Saviuk i Pavlo Ilnytskyy, który zaprezentują największe szlagiery pieśni i duety musicali i muzyki filmowej. Pavlo Ilnytskyy - gwiazda ukraińskiej sceny. Kształcił się jako muzyk we Lwowie, Berlinie i Durham (Anglia). Pracował jako aktor w teatrze Lesa Kurbasa we Lwowie. Uczestniczył w festiwalach i konkursach muzycznych w Bułgarii, Hiszpanii, Polsce i na Ukrainie. Gra na fortepianie, gitarze, fletach. Laureat konkursu Artysta Roku Lwowa 2015. Solista orkiestry lwowskiej "LeoBand Orchestra" oraz orkiestry katowickiej "Big Silesian Band". Frontman projektu "Paulman.
Artyści wykonają najpiękniejsze przeboje i duety wokalne muzyki filmowej, musicalowej i popowej na przykład duet z filmu Alladyn "A Whole New World", czy też Quando-Quando, New York-New York, Jingle Bells, czy też - Pretty Women. Zabrzmią również największe przeboje Króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechów. Publiczność wysłucha między innymi: arie Adeli oraz Barinkaya z operetki Wielka sława to żart, duety wszech czasów, m.in. z operetki Usta milczą dusza śpiewa, Jakże mam Ci wytłumaczyć, walce Nad pięknym modrym Dunajem, polki Eljen Magyar Polka, Grzmoty i błyskawice oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa, jak i współczesną publiczność.
Dodatkową atrakcją wieczoru będą współczesne, światowe hity grupy ABBA takie jak "Mamma Mia", "Dancing Queen", ponadczasowe przeboje Franka Sinatry: New York-New York, My way i wiele innych muzycznych niespodzianek.
Wielki Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Yorku to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię wykonawców.
Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej.
Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.
PROGRAM KONCERTU:
1. J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem
2. J. Strauss Aria Adeli z operetki Zemsta Nietoperza
3. F. Lehar Dein ist mein ganzes Herz
4. F. Lehar Czardasz-Czardasz
5. J. Strauss Kuplety Barinkaya
6. F. Lehar Aria Giudity
7. J. Strauss Polka
8. F. Lehar Lippen Schweigen/Usta milczą
9. R. Stolz Brunetki, blondynki
10. J. Strauss Eljen Magyar Polka
12. E. Capua O sole mio
13. Skrzypek na dachu - Gdybym był bogaczem
14. G. Verdi Brindisi
PRZERWA 20 MINUT
1. L. Hayton Bonanza
2. J. Kander New York, New York
3. F. Sinatra My way
4. A. Lara Granada
5. L. Demetrio Sway
6. Pieśń Dolitlla
7. ABBA Mamma mia
8. T. Jones Delilah
9. F. Loewe I could have dance all night
10. T. Renis Quando, Quando
11. A. Menken Alladyn - A Whole New World
12. Q. Valasques Besame mucho
13. J. Farrar You're the one that I want z filmu Grease
14. V. di Chiara La Spagniola
1 Bis: Niespodzianka!
2 Bis: Niespodzianka!
Zapraszamy! Koncert Galowy to wielobarwność muzyki wokalno-instrumentalnej, która wzbudza entuzjazm każdej publiczności. Zapraszamy wszystkich melomanów na to niezwykłe wydarzenie!
~ 120 min szacowana długość występu
Abba i inni symfonicznie
ABBA i inni ... symfonicznie
Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji.
A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców: nie wyobrażamy sobie lat '70 bez "Waterloo", "Honey, Honey", "Money, Money, "Money", tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, zaś film "Mamma mia!" był wydarzeniem w roku 2008.
Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney-M czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze naszego koncertu: obiecujemy uśmiech i wzruszenie, powrót wspomnień i świetną zabawę dzisiaj, bo przecież "szczęściem jest pozostać bliskimi sobie jak dzieci", jak głosi piosenka "Felicità" - największy przebój duetu Al Bano i Romina Power, którego muzyka także zabrzmi podczas tego niezwykłego wieczoru...
Inspektor Jass na tropie: Christmas After Party
Okres kolędowania trwa w najlepsze, a my z roku na rok poznajemy coraz to nowe tradycje świątecznych pieśni z całego świata. W tym roku Inspektor Jass postanowił dla Państwa przygotować specjalny dodatek w postaci kolędowego „After Party". Podczas tego wyjątkowego koncertu zaprezentuje się big-band będący owocem nowej współpracy pedagogów, studentów i uczniów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Połączona orkiestra wraz z solistami zaprezentuje różnorodne świąteczne tradycje muzyczne, a oprócz swingujących kolęd amerykańskich, usłyszymy również utwory z innych zakątków świata, w oryginalnych aranżacjach. Dodatkowo usłyszą Państwo aranżacje, które przygotowali sami uczniowie. Na ten wieczór pełen muzycznych wrażeń zapraszamy bardzo serdecznie tym bardziej, że Inspektor będzie wtedy również obchodził... 6 urodziny!
Miejsce: Sala Kominkowa
Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer
Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Macieja Sztora wykona utwory skomponowane przez Hansa Zimmera
„Gladiator”, „Batman”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów”
Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera
w Netto Arenie w Szczecinie
11 lutego 2023 roku (sobota), godzina 19:30
11 lutego w Netto Arenie w Szczecinie Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.
Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar” oraz „Batman”. Zostaną również wykonane oryginalne utwory z filmów „Piraci z Karaibów”, „Król lew” i premierowo - „Duna”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Hansa Zimmera - jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Chociaż Hans Zimmer nie pojawi się osobiście podczas koncertów, to zaprezentowane zostaną jego utwory oraz ciekawostki z biografii.
Hans Zimmer napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów. Tworzy do wszystkich gatunków filmowych od animacji przez komedie romantyczne, kino akcji, thrillery po epopeje historyczne. Poza prestiżowymi nagrodami jak Oscar, Złoty Glob czy Grammy, otrzymał również nagrody za całokształt twórczości: Lifetime Achievement Award, Frederick Loewe Award, Henry Mancini Award for Lifetime Achievement. Jego wizytówką jest charakterystyczny styl będący połączeniem muzyki symfonicznej, współczesnych instrumentów i elektroniki.
Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król lew”. „To perełka tego koncertu, i słusznie Zimmer dostał Oscara za muzykę. To również utwór, w którym orkiestra ma okazję zaprezentowania się w pełnej palecie brzmienia. Ta muzyka jest niezwykle poetycka i szczera” – zauważa dyrygent Maciej Szor.
Po sukcesie „Króla lwa” lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu”. Kolejnym znaczącym momentem w karierze kompozytora był soundtrack do „Gladiatora”, który był wielkim kinowym hitem, a muzyka z tego filmu weszła szturmem do sal koncertowych. Album soundtrackowy z „Gladiatora” przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do „Piratów z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Kodu da Vinci”, „Incepcji” czy „Batmana”.
Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.
Bilety w cenach od 79 zł do 199 zł dostępne na stronie www.KoncertFilmowy.pl oraz eBilet.pl
Informacje o koncercie:
• Termin: 11.02.2023 (sobota)
• Miejscowość: Szczecin
• Miejsce: Netto Arena
• Godzina: 19:30
• Bilety: 79,109,139,169,199 zł
Czas trwania koncertu: 100 minut
Wykonawcy:
• Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
• Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
• Anna Lasota – solistka
• Maciej Sztor – dyrygent
• Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce
PROGRAM KONCERTU:
Hans Zimmer – Fanfara
Hans Zimmer – Gladiator
Hans Zimmer – Incepcja
Hans Zimmer – Batman
Hans Zimmer – Man of Steel
Hans Zimmer – Interstellar
Hans Zimmer – Dune
Hans Zimmer – Sherlock Holmes
Hans Zimmer – Kod da Vinci
Hans Zimmer – Król lew
Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ
Hans Zimmer – Pearl Harbor
Hans Zimmer – Piraci z Karaibów
bilety dostępne TUTAJ
Kasia Kowalska MTV unplugged
Wyjątkowy koncert jubileuszowy z cyklu MTV Unplugged stał się inspiracją dla akustycznej trasy Kasi Kowalskiej. Artystka podsumowuje w ten sposób 25 lat swojej twórczości. To niezapomniane hity w nowych, akustycznych aranżacjach.
Kasia Kowalska dla osób wychowanych na muzyce lat 90. jest prawdziwą ikoną. Jej utwory wyróżnia nie tylko wspaniały głos, ale również niebanalne kompozycje. Fani twierdzą, że dziś takiej muzyki już się nie nagrywa. Tym bardziej powinna ich ucieszyć akustyczna trasa Kasi, która powraca do dawnych hitów w nowej odsłonie.
Jakie atrakcje przygotowała do nowej trasy – MTV Unplugged? Z pewnością usłyszmy „Antidotum", „Pieprz i sól" i inne hity! Nowa trasa nadaje świeżą jakość kultowym przebojom, a jednocześnie wydobywa z nich to, co fani pokochali najbardziej – autentyczny przekaz na wysokim, artystycznym poziomie.
Kasia Kowalska – jedna z najczęściej nagradzanych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Zdobywczyni Fryderyków, Superjedynek, MTV European Music Awards. Jej płyty sprzedały się łącznie w ponadmilionowym nakładzie.
Maciej Balcar - "PLUS LIVE 23"
Wielkimi krokami zbliża się kolejny album solowy Macieja Balcara, pt. „PLUS".
To kolejne, siódme już wydawnictwo artysty, który poza głównym nurtem, jakim jest śpiewanie w formacji DŻEM, doskonale i z pasją godną pozazdroszczenia, realizuje się w swoim solowym projekcie. Od lat towarzyszą mu też ci sami nietuzinkowi muzycy, z którymi oprócz nagrywania płyt, raz do roku, podczas ferii zimowych, wyrusza w prawie trzytygodniową, pełną muzycznych przygód trasę koncertową.
I właśnie już niedługo, w lutym 2023, podczas kolejnej trasy solowej „PLUS LIVE 23", premierę będzie miał album PLUS. Na płycie znajdzie się 10 utworów, w których koncepcja piosenki autorskiej wzbogacona jest wytrawnymi elementami rocka, bluesa, oraz folku. Podczas koncertów obszernie zostanie zaprezentowany nowy album, ale nie zabraknie również najważniejszych utworów z płyt poprzednich. Serdecznie zapraszamy na tę muzyczną ucztę;-)
Dotychczasowe albumy studyjne, oraz dwupłytowy album koncertowy- Live Trax 12 2012
Czarno 1998
Ogień i Woda 2010
Ruletka 2015
Znaki 2017
Struś 2019
Muzycy towarzyszący:
Jan Gałach - skrzypce elektryczne, mandolina
Krzysztof FLIPPER Krupa - instrumenty perkusyjne
Maciej Mąka - gitary elektryczne
Piotr QUENTIN Wojtanowski - gitary basowe
Piosenki to…? - koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta
Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to? - Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta..." jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas z 2023 roku do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.
„Piosenki to dźwięki.
Piosenki to słowa.
Piosenka – łyk szczęścia.
Piosenka – łez browar." - Andrzej Poniedzielski
Zapraszamy Państwa na wyjątkową, muzyczną ucztę. Podczas wieczoru usłyszymy najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu najzdolniejszych, młodych (i nie tylko) aktorów.
Młode pokolenie aktorów reprezentować będzie Marcin Januszkiewicz, Jakub Gąsowski i Katarzyna Dąbrowska. Swoje wyjątkowe interpretacje wykonają również Hanna Śleszyńska, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski i Joanna Trzepiecińska.
– Ten koncert jest artystycznym spotkaniem moich duchowych nauczycieli z moimi uczniami – mówił odpowiedzialny za cały projekt Andrzej Strzelecki. Po śmierci artysty w roli konferansjera zastąpi go Andrzej Poniedzielski.
Koncert „Piosenki to? - koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta..." zapadnie Państwu w pamięć jako wspaniała, nostalgiczna podróż wśród dzieł wirtuozów polskiej piosenki.
Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski
Na koncertach występują wymiennie:
Katarzyna Dąbrowska
Joanna Trzepiecińska
Hanna Śleszyńska
Zbigniew Zamachowski
Marcin Januszkiewicz
Jacek Wójcicki
Jakub Gąsowski
Olga Bończyk
Kamila Najduk i inni
Zespół muzyczny pod kierownictwem Wiesława Wysockiego.
Czas trwania: 2 godziny bez przerwy
Mrozu
MROZU to piosenkarz, któremu udało się zdobyć dużą popularność i sympatię słuchaczy.
Warto zaznaczyć, ze sam jest również autorem tekstów, kompozytorem i producentem muzycznym.
Mrozu w swojej dyskografii udowadnia, że wie, jak przyciągnąć do siebie słuchaczy. W jego utworach dostajemy dawkę energii, która nie pozwala usiedzieć w miejscu. Artystę wyróżniają jakościowe bity i melodie, które bardzo łatwo wpadają w ucho i zostają ze słuchaczami na długie miesiące.
Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, który potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.
Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie osób zajmujących się pomaganiem naszym braciom mniejszym w swoim codziennym życiu. Pod nazwą „Zwierzęta z Podlasia" kryje się działalność domów tymczasowych, leczenie, sterylizacja oraz transport zwierząt do nowych domów na terenie całego kraju.
Wśród publiczności znajdą się osoby, których działalność chcemy wesprzeć dochodem z koncertu. To początek cyklu mającego na celu niesienie pomocy zwierzętom z regionów gdzie bezdomność jest największa. Niebawem podamy termin kolejnego koncertu pod tym samym tytułem.
Organizatorem koncertu jest Małgorzata Radlmacher, a Współorganizatorem Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie.
GRANDE amore
Koncert GRANDE amore to kolejna unikatowa produkcja Woytek Mrozek Production, we współpracy z Agencją Artystyczną MUZA i Woytek Mrozek Chamber Orchestra.
Międzynarodowej klasy soliści, łącząc głosy operowe, jazzowe, popowe i musicalowe w towarzystwie profesjonalnej orkiestry, zaprezentują niezwykłe aranżacje najbardziej znanych utworów o miłości: min. Grande Amore, Un Amore Cosi Grande, Unbreak my heart, Sway, O sole mio, My Way, Mr Sandman, Dancing Queen, Mamma mia, Shallo – Bradley Cooper i Lady Gaga, Perfect Symphony – Ed Sheeran i Andrea Bocelli, Belle – Trio z Notre Dame de Paris, Skyfal z filmu James Bond, czy duety z filmów Alladyn, Piękna i Bestia, Pretty Woman, Titanic – My heart will go on, a także największe włoskie i hiszpańskie przeboje. W programie arie, duety, tria, kwartety, sekstety miłosne i więcej muzycznych niespodzianek! Wieczór swoim kunsztem wokalnym uświetni 6 utalentowanych solistów i solistek:
Ladies Trio – trzy wspaniałe wokalistki, pochodzące ze Lwowa. Współpracują z AVIP Group Agency Ltd i Agencją Artystyczną MUZA. To również utalentowane solistki, które oczarują słuchaczy niekonwencjonalnymi kreacjami muzycznymi.
Daniel Cebula Orynicz – polski wokalista, kompozytor. Absolwent wydziału jazzu w Katowicach i Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wykładowca akademicki, trener i korepetytor wokalny zespołów gospel. Finalista 6 edycji programu „The Voice of Poland", laureat Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie". Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, a także z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej np. Marcin Wyrostek, Edyta Górniak, Margaret, Natalia Kukulska, Stanisław Soyka.
Nazar Tatsyshyn – wokalista, tenor. Współzałożyciel grupy LeonVoci. Absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Laureat wielu pierwszych nagród Międzynarodowych Konkursów Wokalnych, a także solista Opery w Budapeszcie.
Roman Chava – wokalista, tenor. Współzałożyciel grupy LeonVoci – ulubieńców polskiej edycji programu Mam Talent, a także Szansy na sukces. W swoim dorobku posiada nagrania płyt, ale również udział w wielu programach telewizyjnych w Polsce i Ukrainie.
Całość poprowadzi Maestro Woytek Mrozek – znany światowej publiczności dyrygent, wirtuoz klarnetu i producent. Wraz ze swoją orkiestrą Woytek Mrozek Chamber Orchestra koncertował w Filharmoniach w Berlinie, w Zurychu, Concertgebow i Monachium, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Wielkiej sali koncertowej NOSPR, Sali Polskiej Orkiestry Radiowej S1 w Warszawie i w wielu innych salach koncertowych, filharmoniach i teatrach Polski i Europy.
Paweł Domagała - Narnia Tour
8 marca 2023 roku Paweł Domagała wraca do Szczecina raz jeszcze zaprezentować materiał z nowej płyty podczas koncertu „Narnia Tour na Bis"! Na koncercie usłyszymy materiał z nowej płyty nawiązującej do „Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa, która ukazała się 18 listopada 2022 roku. Z tej okazji artysta wyruszył w wielką trasę koncertową pt. „Narnia Tour", na której prezentuje publiczności nowe piosenki.
„Narnia" jest czwartym albumem Pawła Domagały. Krążek poprzedziły trzy single: „Łe Łe" oraz „Dzieci u dziadków" i „Po co ten krzyk". Artysta zaprosił do współpracy Łukasza Borowieckiego, który współtworzył muzykę w „Narnii". Wcześniejsze płyty artysty: „Opowiem Ci o mnie" i „1984" pokryły się platyną, natomiast album pt. „Wracaj" pokrył się złotem.
Nowa płyta to bardzo osobista podróż, będąca rodzajem pamiętnika. Artysta podkreśla, że album jest „o szukaniu w sobie takiego miejsca, które jest tylko nasze i do którego uciekamy, gdy jest nam źle". To opowieść pełna wiary w to, że każdy z nas ma w sobie tytułową „Narnię", w której może rządzić dobro. Jak mówi sam autor: „To na pewno dla mnie płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad »Narnią« była równocześnie pracą nad sobą" – opowiada wokalista.
Koncert 10 Tenorów
"Cała sala śpiewa z nami"
Potrafią wszystko (nic dziwnego - jest ich aż DZIESIĘCIU!): śpiewać piosenkę podczas deszczu, martwić się ostatnią niedzielą, czarować głosem pojedynczo i w grupie... Co więcej - dobierają sobie repertuar w taki sposób, że są w stanie wcielić się nie tylko we Franka Sinatrę z jego ciepłym barytonem, ale nawet w Edith Piaf, widzącą życie w różowych barwach. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych - wszystko po to, aby udowodnić na koniec, że "We Are The Champions".
Klenczon Akustycznie
Zapraszamy Państwa na koncert wspominkowy Krzysztofa Klenczona, lidera i założyciela zespołów Czerwone Gitary i Trzy Korony, twórcy takich przebojów jak : Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię, Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park, 10 w skali Beauforta, Port, Czyjaś dziewczyna, Natalie-piękniejszy świat.
To akustyczne spotkanie z największymi Jego przebojami w wykonaniu dwóch muzyków:
Adama HERBATY Herbowskiego - kołobrzeskiego gitarzysty znanego m.in. z zespołu ZŁE PSY, oraz szczecińskiego wokalisty Piotra PITERSKIEGO Huegla - propagatora twórczości zespołu Czerwone Gitary i wokalisty zespołu RETRO GITARY.