BAJM 45 TOUR
Proszę Państwa,
Szykuje się totalne szaleństwo!
Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli
45- lecie zespołu BAJM
To będzie trasa roku 2024!
Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli.
Trasa 45 lecia to muzyczna podróż przed dekady polskiej muzyki.
Usłyszycie „ejtisowe” przeboje, rockowe hity lat 90-tych i romantyczne ballady, które wszyscy znamy i uwielbiamy. A nie ma nic bardziej porywającego jak przeboje śpiewane przez tysiące gardeł na największych arenach w Polsce. Wyobrażacie sobie te porażającą siłę ?
„Co mi Panie dasz” czy „Józek nie daruje Ci tej nocy” to już hymny naszych czasów!
A Bajm to nie tylko muzyka, to przede wszystkim spektakl z fantastyczną oprawa wizualną, która przeniesie Was do świata emocji i zabawy na ponad dwie godziny.
Brzmienie Bajmu i produkcja to zasługa współzałożyciela i twórcy sukcesu Bajmu, Andrzeja Pietrasa. A energia zespołu sprawi, że wstaniecie z miejsc i od pierwszych dźwięków wszyscy razem zaśpiewamy: JESTEŚ STEEEREM BIAŁYM ŻOŁNIERZEM... !!!
Czy jesteście gotowi na taką jazdę?
Jedźcie z nami!
14 września 2024 AMFITEATR im. Heleny Majdaniec , SZCZECIN
Fryderyk Chopin w Willi. Dzieła wszystkie: Yuka Hattori i Andrzej Wróbel
Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła Wszystkie
Yuka Hattori (fortepian) i Andrzej Wróbel (wiolonczela)
W sobotę (28.09.2024), odbędzie się kolejny koncert realizowany w ramach cyklu FRYDERYK CHOPIN W WILLI LENTZA. DZIEŁA WSZYSTKIE.
Tym razem zaproszenie na wydarzenie prezentowane w szczecińskiej rezydencji Lentzów przyjęli japońska pianistka Yuka Hattori i znakomity polski wiolonczelista Andrzej Wróbel.
Absolwentka klasy fortepianu liceum muzycznego w Nagoi, naukę gry na instrumencie kontynuowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała na kierunkach: fortepian solowy u prof. Elżbiety Tarnawskiej i prof. Ewy Pobłockiej oraz kameralistyka fortepianowa u prof. Mai Nosowskiej i dr. hab. Roberta Morawskiego prof. UMFC.
Jako jedyna Japonka uzyskała w tej słynnej uczelni tytuł doktora obroniony na podstawie rozprawy zatytułowanej „Narodziny muzyki klasycznej w Japonii – na przykładzie pięciu utworów na wiolonczelę i fortepian – wpływy muzyki zachodniej i poszukiwanie własnej tożsamości”. Nagranie towarzyszące rozprawie zostało wykonane we współpracy z prof. Andrzejem Wróblem.
Laureatka wielu konkursów międzynarodowych, m.in. Coppa Ambasciata d’Itali primo concorso di Pianoforte italiano Tokyo (2004), otrzymała III nagrodę na International Johannes Brahms Competition in Pörtschach (2011) oraz Grand Prix na XII International Music Competition & Festiwal MUSIC WITHOUT LIMITS Druskininkai (2012). Artystka koncertowała w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Japonii, Litwie, Polsce, Szwajcarii, Szwecji i we Włoszech.
Andrzej Wróbel – ceniony wiolonczelista, kameralista i pedagog był członkiem Zespołu Kameralistów Filharmonii Narodowej, a ze skrzypkiem Janem Tawroszewiczem założył „Kwartet Polski”. Z zespołem tym zdobywał nagrody na konkursach: w Colmar (I miejsce), w Belgradzie (II miejsce), w Monachium (III miejsce), a także dokonał wielu nagrań dla radiofonii francuskiej, niemieckiej, polskiej oraz szwajcarskiej. Wraz z Jerzym Maksymiukiem założył Polską Orkiestrę Kameralną. Powołał również do życia zespół kameralny „Camerata Vistula”, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową – występuje w Europie i w Stanach Zjednoczonych oraz nagrywa płyty, które otrzymują znakomite recenzje w fachowych pismach poświęconych wydawnictwom fonograficznym.
Na swoim koncie ma również opracowania m.in.: na zespół kameralny i orkiestrę smyczkową wszystkich utworów na fortepian i orkiestrę Fryderyka Chopina.
Yuka Hattori (pianistka) i Andrzej Wróbel (wioloczelista) przedstawią w Willi Lentza następujące utwory Fryderyka Chopina: Introdukcja i Polonez C-dur na fortepian i wiolonczelę op. 3, Nokturn cis-moll Lento con gran espressione op. posth., Walc As-dur [op. 69 nr 1] (WN 47), Scherzo E-dur op. 54, Sonata wiolonczelowa g-moll op. 65.
Zapraszamy serdecznie.
Beksiński.Live
BEKSIŃSKI.LIVE 2024 / SZCZECIN
WASILEWSKI + WISHLAKE / NOSOWSKA / NATALIA SZROEDER / ROGUCKI / FISZ
Otwarcie drzwi: 18.30 / Start: 20.00
BEKSIŃSKI.LIVE 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu…
BEKSIŃSKI
W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii obrazy Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, sięgającym po różne środki wyrazu, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na formę i zamysł Beksiński.Live - projektu, który łączy różnych artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości.
MUZYKA
Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez WASILEWSKIEGO i KAMILA ZAWIŚLAKA WISHLAKE’A, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza.
GOŚCIE
W Szczecinie do duetu dołączają wyjątkowi goście: NOSOWSKA / NATALIA SZROEDER / ROGUCKI / FISZ. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego.
ANIMACJE / AI
Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę, Kobasa Laksę oraz Adama Nyka wraz z zespołem. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar.
IDEA
Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.
Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Zdzisława Beksińskiego użyte w spektaklu i komunikacji - na licencji Muzeum.
DADDY RABBIT SHOW
We wtorek (1.10.2024, godz. 19.00), spędzić będzie można wieczór pełen niespodzianek i ciekawych wrażeń muzycznych. Dla miłośników synkopowanych rytmów i historii USA przełomu lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku przedstawiony zostanie program przygotowany przez nowojorskiego kompozytora, producenta i pianistę Mishę Piatigorsky'ego.
„The New York Times” i „Forbes Magazine” określiły produkcje artysty jako niekonwencjonalne połączenie muzyki i rozrywki. Czas poczuć klimat „Speakeasies” – barów nawiązujących do ery amerykańskiej prohibicji, które stały się wspaniałą tradycją nie tylko Nowego Jorku i zyskały obecnie dużą popularność.
Daddy Rabbit rozwija się m.in. dzięki interakcji tworzoną między muzykami, a usadowioną wokół nich publicznością. Jedną z bohaterek show będzie brazylijska wokalistka Liz Rosa, znakomicie oddająca charakter rhytm and bluesowych, jazzowych i soulowych utworów. Popularną piosenkarkę oklaskiwano m.in. w Vivo Rio (Rio de Janeiro), Blue Note Rio (Rio de Janeiro), Clube do Choro de Brasilia (Brasília), Fest Bossa & Jazz (Natal), Lençóis Jazz & Blues Festival (São Luís), Rio Montreux Jazz Festival (Rio de Janeiro) i Blue Note SP (São Paulo).
Jej międzynarodowy debiut miał miejsce w roku 2013 na II Festiwalu Cotai Jazz & Blues w Makau (Chiny). Była gwiazdą Festival Internacional de Jazz de Punta del Este (Urugwaj), Rigas Ritmi Festival (Łotwa), Festiwal Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka (Polska), Jazz at The Lyric (Kanada), Hot Club de Portugal (Portugalia), Stowe Jazz Festival (USA), Cola Jazz Festival (USA) i Jazzahead (Niemcy). Jest bywalczynią znanych klubów amerykańskich, do których należą: Mezzrow, 55 Bar, Jazz Forum, Zinc, The Django, Birdland. W kwietniu 2021 roku wraz z Mishą Piatigorskym wydała singiel i teledysk „Bem de leve”. Niedawno wystąpiła na Festiwalu Jazzowym w Rio Montreux z koncertem upamiętniającym 50-rocznicę wydania albumu „Elis & Tom”.
Występ Lizy Rosy w Willi Lentza z brazylijskim perkusistą Matheusem Jardim, niemieckim basistą Peterem Inagawem i pianistą z USA Mishą Piatigorskym ujęto w programie europejskiego tournée Daddy Rabbit Show.
W tym wyjątkowym wydarzeniu muzycznym warto uczestniczyć!
Zapraszamy serdecznie.
Visual Concert - Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
Kultowy koncert muzyki filmowej i epickiej zabierze widzów w pasjonującą podróż po świecie fauny, flory, niezwykłych krajobrazów, kultur i architektury. To będzie ekscytujące i zapadające w pamięć symfoniczno-wizualne show.
Ponad 80-osobowa Orkiestra Symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru (pod kierownictwem chórmistrza Teatru Wielkiego w Poznaniu Mariusza Otto) pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń́ w rytm filmowego obrazu, ukazującego najbardziej spektakularne miejsca, niesamowite zwierzęta, ciekawych ludzi i wyjątkowe chwile uchwycone okiem kamery. Od rajskich plaż, poprzez 7 cudów świata, niezwykłe Parki Narodowe, lasy deszczowe, głębie oceanów, ośnieżone szczyty górskie po miejskie dżungle na całym świecie.
Koncert uświetnią soliści: Kasia Moś, Beata Bielska, Krzysztof Iwaneczko.
W symfonicznym brzmieniu usłyszymy utwory m.in. z takich filmów jak: Star Wars, Piraci z Karaibów, Iron Man, Mroczny Rycerz, Braveheart, Władca Pierścieni, Skyfall, Romeo i Julia, The Greatest Showman, Spirit, X-Men, Król Lew czy utwory muzyki epickiej znanej na całym świecie wytwórni Two Steps from Hell.
Poczuj się jak w kinie, posłuchaj najlepszej muzyki filmowej oraz niesamowitego brzmienia muzyki epickiej na żywo. Zobacz filmowy obraz z najpiękniejszych miejsc na całym świecie na dużym, panoramicznym ekranie kinowym. Przyjdź i wybierz się z nami w niezapomnianą podróż dookoła świata.
Czas trwania koncertu: 1h 50m. | Koncert bez ograniczeń wiekowych.
ZADZWOŃCIE PO MILICJĘ
Koncert największych polskich gwiazd rocka z klimatem PRL-u, upamiętniający okres stanu wojennego i pierwsze wolne wybory w Polsce. Koncert jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski. Ten wieczór, to również wyjątkowa muzyczna gala ambasadorów tamtych czasów, których energia dodała z pewnością inspiracji i siły dalszym przemianom społecznym.
Na scenie wystąpią zespoły ze swoimi największymi przebojami z tamtych lat:
– IRA
– Big Cyc
– Sztywny Pal Azji
– Chłopcy z Placu Broni
– Róże Europy
– Wanda i Banda
Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyć będą unikalne filmy, zdjęcia i materiały pochodzące z archiwów IPN, WFDiF oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. Wszystko wyświetlone na wielkim kinowym ekranie LED.
Koncert trwa blisko 4,5 godziny.