Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

07.02.2024

Branford Marsalis na zakończenie sezonu artystycznego Filharmonii w Szczecinie!

Branford Marsalis na zakończenie sezonu artystycznego Filharmonii w Szczecinie!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

To już pewne! Podczas koncertu zamykającego trwający sezon artystyczny z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie wystąpi jeden z najwybitniejszych saksofonistów wszech czasów - Branford Marsalis! W piątek 14 czerwca artyści wykonają słynny utwór Escapades Johna Williamsa. Usłyszymy także kompozycje Aarona Coplanda i Richarda Strausa. Bilety już w sprzedaży.

Filharmonia Szczecińska zaprasza na koncert wieńczący jubileuszowy sezon artystyczny. Na takim koncercie nie mogło zabraknąć gwiazdy światowego formatu, dlatego usłyszą Państwo jednego z najwybitniejszych saksofonistów wszech czasów. Wraz z orkiestrą Filharmonii zagra w złotej sali Branford Marsalis, zdobywca trzech nagród Grammy.

- Artysta wykona Koncert na saksofon altowy i orkiestrę Escapades Johna Williamsa - utwór pochodzący z filmu Złap mnie jeśli potrafisz w reżyserii Stevena Spielberga z Leonardo DiCaprio i Tomem Hanksem w rolach głównych. Kompozycja, zaprojektowana na wzór wieloczęściowego koncertu, szybko uwolniła się od filmu i stała samodzielnym utworem koncertowym - informuje Katarzyna Plater-Zyberek, rzecznik prasowy Filh...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu
Żagle 2024 - program