Echo Tablica

Wideo

Echo Szczecina

25.03.2024

Piękne widoki gwarantowane. Otwarto nową atrakcję turystyczną na Pom. Zach.

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Będzie obowiązkowym punktem przystankowym pieszo-rowerowych wycieczek czy w drodze nad morze. To wieża widokowa w Wolinie, której budowa stanowiła element większego projektu rewitalizacji infrastruktury publicznej wspartego przez Urząd Marszałkowski środkami unijnymi. Ma ponad 30 metrów wysokości, a z niej rozpościera się panorama m.in. na Zalew Szczeciński. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz był gościem oficjalnego otwarcia obiektu, które odbyło się w sobotę, 23 marca 2024 roku.

Wieża jest nowoczesna, w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, bowiem można wjechać na nią wózkiem, skorzystać ze specjalnych barierek i narracji głosowych, a informacje zamieszczono w alfabecie Braiille'a. Do budowy obiektu wykorzystano drzewo modrzewiowe. Ze szczytu ponad 30-metrowej konstrukcji widać nie tylko Zalew Szczeciński, Wolin czy skansen Słowian i Wikingów, ale - przy dobrej widoczności - także klify.
 
– Piękno naszego regionu to nie tylko pas wybrzeża, te 185 kilometrów piaszczystych plaż. To także takie miejsca, jak te w Wolinie. Miejsca wciąż nieodkryte. Jak się okazuje nie są odkryte zarówno przez turystów, ale również mieszkańców Pomorza Zachodniego. Z pewnością te...

Czytaj więcej +