
25.06.2025 17:30 | Dom Kultury "Krzemień"
bilety w cenie: bezpłatne wejściówki
Połączenia Lok@lne – Seans filmu oraz spotkanie z autorką.
IMPERIUM STOEWERÓW. OD PRALKI DO LIMUZYNY.
Bezpłatne wejściówki dostępne online oraz w recepcji DK “Krzemień” i bezpośrednio przed seansem.
REŻYSERIA: Helena Kwiatkowska
Bernhard Stoewer, jego dwaj synowie Emil i Bernhard (junior) wraz z zaprzyjaźnionym zespołem inżynierów , konstruktorów, wynalazców i robotników, w drugiej połowie XIX i pierwszej połowie XX wieku, w ciągu 75. lat zbudowali w Szczecinie przemysłowy koncern. Produkowali m.in : maszyny do szycia, pralki, maszyny do pisania, rowery i samochody osobowe oraz dostawcze, a także autobusy, traktory i pługi. Ten film to opowieść o wynalazczych pasjach, zdolnościach, pracowitości, talentach marketingowych oraz biznesowych zasadach, jakimi kierowała się w swoim barwnym i niezwykle twórczym życiu rodzina Stoewerów, rodzina która rozsławiła Szczecin na niemal cały świat.
Zdjęcia filmowe były realizowane w Hamburgu, Szczecinie, Kulicach oraz Mielenku Drawskim. Film zawiera także unikatową ikonografię oraz wiele artefaktów ze zbiorów szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji a także ze zbiorów prywatnych.
Po seansie odbędzie się spotkanie z Panią Heleną Kwiatkowską – autorką , które poprowadzi Krzysztof Spór.
KUP BILET

25.06.2025 19:00 | Dom Kultury 13 Muz
bilety w cenie: 25zł
Noc Kupały. O słowiańskiej duszy w wierzeniach i muzyce
Teatr Piosenki Last Minute zaprasza na wyjątkowy spektakl o Nocy Kupały, słowiańskim święcie ognia, wody, słońca i księżyca, radości i miłości. Według wielu wierzeń to właśnie w tę najkrótszą noc w roku spełniają się wszystkie wróżby. Zapraszamy do zanurzenia się w dźwiękach pięknych piosenek i magii słowa. Oprócz znanych utworów takich jak „Kwiaty we włosach” Czerwonych Gitar lub „Jaka róża, taki cierń” Edyty Geppert, usłyszeć będzie można legendy i wierzenia dawnych Słowian. Wszystko to przedstawione w magicznej, teatralnej atmosferze.
Scenariusz i reżyseria: Pauline Lemańska
Teatr Piosenki Last Minute, w składzie:
Bernadeta Cieślicka
Estera Dziedziuch
Sara Nowak
Jolanta Janus
Danuta Miechowicz
Halina Wojtczak
Miejsce: Sala Kominkowa
Bilety: 25 zł / www.biletomat.pl
Nie ma możliwości zakupu biletu na miejscu przed wydarzeniem.
Bilety są dostępne na stronie: www.biletomat.pl i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00.
KUP BILET

26.06.2025 17:30 | Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie
bilety w cenie: 10/15 zł
26 czerwca o godz. 17:30 zapraszamy na kolejny seans w ramach cyklu Kino w Klubie Delta. Wspólnie obejrzymy film „W samo południe".
W SAMO POŁUDNIE (High Noon, USA 1952, 85’)
REŻYSERIA: Fred Zinnemann
OBSADA: Gary Cooper, Grace Kelly, Thomas Mitchell
Szeryf Will Kane kończy niezwykle udaną kadencję. W Hadleyville, miasteczku o nie najlepszej sławie, udało mu się zaprowadzić porządek. Wszystkim teraz żyje się lepiej i – przede wszystkim – bezpieczniej. Kane'owi także, właśnie ożenił się z oddaną mu całym sercem piękną Amy. I właśnie tuż przed zawieszeniem coltów na kołku do miasteczka dociera wieść, że zmierza w jego kierunku ze swą bandą groźny rewolwerowiec Frank Miller, którego kiedyś szeryf wpakował do więzienia. Nie pozostaje nic innego, jak przygotować się na przyjęcie bandyty oraz jego ludzi. I nagle okazuje się, że na zaangażowanie się w obronę miasteczka nikt specjalnie nie ma ochoty. Pozostaje tylko Frank Miller – sam przeciw wszystkim. Jedynie świeżo poślubiona kobieta udziela mu wsparcia, strzelając w plecy jednego ze zbirów. Wprawdzie w bezpośrednim pojedynku, toczonym w samo południe, szeryf zwycięża, ale zmęczony nie święci triumfu, tylko pełen rezygnacji odpina swą gwiazdę i rzuca ją pod nogi mieszkańcom Hadleyville.
„W samo południe” Freda Zinnemanna to jeden z najlepszych westernów w dziejach kina, choć siedem oscarowych nominacji przyniosło mu tylko cztery statuetki (Gary Cooper – aktor pierwszoplanowy, Dimitri Tiomkin – muzyka, „High Noon” – piosenka, Elmo Williams i Harry W. Gerstad – montaż). Nazwano go nadwesternem, gdyż w schemat chyba najbardziej skonwencjonalizowanego, a zarazem stricte amerykańskiego gatunku wpisywał treści głębsze, pokazywał bohatera – zarówno indywidualnego, jak i całą społeczność – w większym skomplikowaniu psychologicznym, skłaniał wreszcie widza do moralnej refleksji, czyniąc z prezentowanej w skali 1:1 historii (czas akcji równa się czasowi projekcji) opowieść uniwersalną. „«W samo południe» było dla mnie próbą zbadania zjawiska strachu, ale strachu, który ogarnął pewną społeczność, a nie pojmowanego indywidualnie” – wyznał Carl Foreman, scenarzysta filmu. Dodajmy, jego scenariusz został przeniesiony na ekran w 1952 roku, a więc w Ameryce szalejącego maccartyzmu.
Seanse filmowe w Klubie Delta poprzedza spotkanie z Krzysztofem Spórem – dziennikarzem filmowym, który wprowadza w temat prezentowanego filmu, specjalnie na tę okoliczność przygotowaną prelekcją.
Bilety w cenie 15/10zł dla AAS – dostępne:
– online
– przed seansem w Klubie Delta
KUP BILET

27.06.2025 18:00 | After Ego
bilety w cenie: 60zł
Northern Whispers Tour Part II: ZØRZA, HALNY, KIR
Black to the Roots wraz z klubem After Ego zapraszają na drugą odsłonę trasy Northern Whispers Tour.
Zagrają:
ZØRZA - post black metal
Label: Godz Ov War Productions
LP Hellven:
https://www.youtube.com/watch?v=vadaBoo1G24
https://www.facebook.com/zorza.pbm
HALNY - black metal
Label: Via Nocturna
LP: Zawrat
https://www.youtube.com/watch?v=aQMonZwrbes
https://www.facebook.com/halnyfenowy
KIR - black metal
Label: Godz Ov War Productions
EP "L'appel Du Vide"
https://www.youtube.com/watch?v=i5sh64NtYiE
facebook.com/kirmetal
BRAMKA: 18:00
CZASÓWKA: TBA
KUP BILET

27.06.2025 19:30 | Piwnica Kany
bilety w cenie: 30zł
PASTRY + THE FERRULES + POWÓDŹ
Trójmiasto spotyka Szczecin w Piwnicy Kany by wspólnie rozkruszyć mury lokalnego undergroundu. Czekają Was shoegazowe mgły, postpunkowe brzmienia i solidna dawka alternatywy.
Zagrają:
Pastry (Trójmiasto)
Dream popowy trans spotyka punkowy zgrzyt. Pastry to zespół, który lawiruje między shoegazem, post-punkiem i alt rockiem, tworząc eklektyczne, często nieoczywiste struktury. Na koncie mają LP Cyan Fabrics With Stains on Them i niedawno wydaną VOICES EP – a ich koncerty to doświadczenie z pogranicza dźwięku i emocji.
Powódź (Szczecin)
Lokalna fala dźwięku i emocji. Shoegaze, postpunk i emo – wszystko zanurzone w ciężkich, melancholijnych klimatach. Jeśli jeszcze ich nie słyszeliście – czas to nadrobić. W skład zespołu wchodzą: Arek, Iwo, Grzesiek i Tomek.
The Ferrules (Trójmiasto)
Świeża krew nadmorskiej sceny. Mieszanka indie rocka, shoegaze’u i dream popu – intensywna, gitarowa jazda bez trzymanki. Zagrali już m.in. na Męskim Graniu i Sea You Showcase – teraz czas na Szczecin.
KUP BILET

27.06.2025 21:00 | Teatr Letni w Szczecinie
bilety w cenie: 40/60zł
Filmowo w amfiteatrze | 80. urodziny Szczecina
Koncert symfoniczny.
ARTYŚCI
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie
Sylwia Fabiańczyk-Makuch - przygotowanie chóru
Olga Szomańska – wokal
Marcin Januszkiewicz – wokal
Magda Miśka-Jackowska – prowadzenie
Przemysław Neumann - dyrygent
Film i muzyka od samego początku stanowiły nierozerwalny duet. Nawet w erze kina niemego projekcjom filmowym często towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo, potęgując emocje i dramaturgię wielkoekranowej opowieści. Muzyka filmowa, jaką znamy dzisiaj, narodziła się w 1929 roku, kiedy to rozwój techniki pozwolił na synchronizację dźwięku z obrazem. Od tamtej pory stanowi integralną część kinematografii.
Niektórzy kompozytorzy muzyki filmowej, jak chociażby John Williams czy Hans Zimmer, stali się globalnie rozpoznawalnymi gwiazdami, a niektóre z ich utworów skomponowanych na potrzeby wielkiego ekranu zdobyły tak ogromną popularność, że stały się samoistnymi przebojami. To właśnie hity muzyki filmowej złożyły się na program tego koncertu.
W wakacyjnej aurze w samym sercu parku Kasprowicza w Teatrze Letnim zabrzmią doskonale wszystkim znane melodie. Muzyka filmowa jest świadectwem niezwykłej mocy dźwięków w ożywianiu emocji i opowiadaniu o nich. Ten koncert będzie spotkaniem nie tylko z muzyką, bez której nie sposób wyobrazić sobie najsłynniejszych filmów i seriali, ale także swoistą celebracją tej niezwykłej więzi, która od zawsze łączy muzykę i kinematografię.
KUP BILET

28.06.2025 10:00 | Stowarzyszenie Port Szczecin
bilety w cenie: 100zł
Warsztaty fotograficzne dla młodzieży (13+) : Zoom na fotografię
Obejmujące podstawowe techniki, praktykę oraz odrobinę historii fotografii
To warsztaty, podczas których uczestnicy odkryją podstawy fotografii i poznają jej fascynującą historię. W ciągu trzech godzin zdobędą podstawowe umiejętności, nauczą się komponować ujęcia i eksperymentować z perspektywą, światłem i różnymi technikami. Program obejmuje zarówno teorię, krótki przegląd historii fotografii i jej najważniejszych nurtów, jak i praktyczne ćwiczenia. Uczestnicy będą mieli okazję pracować z aparatami i smartfonami, poznając ich kluczowe funkcje oraz techniki pozwalające na uzyskanie ciekawych i profesjonalnych efektów.
Podczas zajęć przewidziana jest sesja fotograficzna w plenerze, gdzie każdy uczestnik będzie mógł wykazać się kreatywnością i zdobytymi umiejętnościami. Na zakończenie warsztatów odbędzie się wspólna analiza zdjęć, podsumowanie technik oraz wskazówki, jak rozwijać swoją pasję do fotografii.
Termin: 28 czerwca (sobota), godz. 10.00 -13.00
Wiek uczestników: 13+
Poziom: Podstawowy
Miejsce: Stowarzyszenie Port Szczecin, ul. Garncarska 5/U10
Zapisy: poprzez stronę internetową lub mailowo stowarzyszenieportszczecin@gmail.com
Prowadzenie: Agnieszka Chrostowska
Cena: 100 zł/ warsztat
KUP BILET

28.06.2025 11:00 | Na mieście
bilety w cenie: 30zł
Szczecińskie Spacery Miejskie 2025
W tym roku Szczecińskie Spacery Miejskie to cykl wycieczek prowadzonych przez przewodników w 3 językach! W ramach Transgranicznych Spacerów Miejskich, podobnie jak w poprzednich latach, spacerujemy jednocześnie z polsko- i niemieckojęzycznym przewodnikiem, a do wyboru mamy wiele ciekawych tematów przewodnich - w każdą sobotę inny!
"Szczecin w pigułce" (angielski) to idealna wycieczka na początek szczecińskiej przygody. Ten spacer będzie się odbywał w każdą sobotę od 5 lipca do końca sierpnia.
Spacery polsko-niemieckie
Kiedy? Sobota (od 7. czerwca do końca września), godz. 11:00
Miejsce startu: różne, w zależności od spaceru.
Spacery trwają od 2 do 3 godzin.
Cena: 30 zł / osoba (w tym wszelkie wstępy).
Liczba uczestników ograniczona.
Bilety dostępne na stronie www.accredi.pl/visitszczecin lub w Centrum Informacji Turystycznej (Plac Żołnierza 20), tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl.
Kalendarz Transgranicznych Szczecińskich Spacerów Miejskich
Od Loewego do Karłowicza: muzyczna podróż po Szczecinie – 07.06.2025 r.
Trasa: START - FILHARMONIA, koniec – plac Orła Białego
Katarzyna Jackowska
Spacer śladami muzycznych biografii, które ukształtowały kulturalną tożsamość Szczecina. Miasto nad Odrą przez wieki inspirowało kompozytorów i wykonawców – zarówno tych, którzy tu tworzyli, jak i tych, którzy pozostawili po sobie ślad. Odwiedzimy miejsca związane z ich życiem i działalnością, poznając historię ludzi, dla których muzyka była pasją i misją.
Graffiti i murale – artyści czy wandale? – 14.06.2025 r.
Trasa: start – Centrum Informacji Turystycznej (Aleja Kwiatowa), koniec – Rondo Giedroycia
Monika Ładnowska
Spacer po miejskich przestrzeniach pełnych barw i przekazu. Poznamy historię pierwszej w Polsce galerii sztuki ulicznej, dowiemy się, jak zmieścić las na ścianie, kto ma pociąg do sztuki i czym różni się graffiti od muralu. To opowieść o kreatywności, buncie i dialogu – zapisanym na murach Szczecina.
Jak na bal, to do Szczecina – 21.06.2025 r.
Trasa: start – CIT (Aleja Kwiatowa), koniec – Brama Portowa
Maciej Dobromilski
Szczecin od zawsze był miejscem spotkań i zabawy – od eleganckich bali po PRL-owskie dyskoteki. Odwiedzimy kultowe lokale, jak Klub 13 Muz czy restauracja Bajka, zobaczymy aulę Pałacu Ziemstwa i dawny dom kultury Kolejarz. Przypomnimy sobie czasy, gdy taniec i muzyka jednoczyły mieszkańców – niezależnie od epoki.
Śladami Hanzy i gotyku po średniowiecznym Szczecinie – 28.06.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – nieistniejąca Brama św. Ducha
Wojciech Kral
Spacer po mieście Hanzy i gotyckiej architektury. Podążymy śladem dawnych murów obronnych, bram miejskich i wodnych, gotyckich świątyń i kupieckich placów. Poznamy Szczecin jako średniowieczny ośrodek handlu i architektury – ważne miasto w strukturach międzynarodowej organizacji Hanza.
Cmentarz Centralny – ogród pamięci i zadumy – 05.07.2025 r.
Trasa: START I KONIEC: BRAMA GŁÓWNA CMENTARZA CENTRALNEGO (ul. Ku Słońcu)
Joanna Olszowska
Cmentarz Centralny to nie tylko największa nekropolia w Polsce, ale także park i pomnik historii. Spacer ukazuje jego unikalne piękno, symbolikę oraz rolę jako miejsca łączącego losy Niemców i Polaków – dawnych i obecnych mieszkańców miasta. To opowieść o pamięci, kulturze i tożsamości.
Pompastyczny Szczecin – 12.07.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – ul. Małopolska
Tomasz Wieczorek
Spacer po mieście, gdzie fontanny zyskały kobiece imiona i własne legendy. Poznamy pompy: Sydonię, Jolę, Annę i Marię – związane z mitologią, historią i topografią miasta. Odwiedzimy miejsca powiązane z dawną infrastrukturą wodną oraz symbolem kobiecej obecności w miejskiej przestrzeni. Na trasie m.in. dawne kościoły, fabryka DANA i Zamek Książąt Pomorskich.
Złotym szlakiem do architektonicznej perełki miasta – 19.07.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – Willa Lentza
Magdalena Hanusz
Spacer przez najbardziej reprezentacyjną część Szczecina – Aleję Jana Pawła II, Jasne Błonia i eleganckie dzielnice Westend. Kulminacją trasy będzie zwiedzanie Willi Lentza – arcydzieła architektury XIX wieku, z przewodnikiem, który odkryje jej historię, ukryte detale i losy dawnych właścicieli.
Szczecin miasto twierdza – śladem nieoczywistych pamiątek po szczecińskich fortyfikacjach – 26.07.2025 r.
Trasa: START - BRAMA PORTOWA, koniec – ul. Kaszubska
Magdalena Olejniczak
Przez wieki Szczecin był potężnie ufortyfikowany. Dziś trudno dostrzec te ślady w miejskiej przestrzeni. Podczas spaceru odkryjemy pozostałości dawnych bastionów, fortyfikacji i obiektów wojskowych. Nauczymy się patrzeć na współczesne ulice i budynki przez pryzmat dawnej twierdzy.
Szczecin, miasto pływających ogrodów – 02.08.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – Dworzec Morski
Magdalena Hanusz
Spacer przez Szczecin widziany z dwóch perspektyw – z lotu ptaka i z poziomu wody. W programie wejście na taras widokowy Katedry św. Jakuba i rejs statkiem wycieczkowym po Odrze. Zobaczymy, dlaczego miasto nazywane jest „pływającym ogrodem” i jak woda kształtuje jego krajobraz i tożsamość.
Miasto na śledziu zbudowane – 09.08.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – CIT (trasa okrężna przez plac Orła Białego, Katedrę, Starówkę, Zamek, bulwary, plac Solidarności)
Jacek Woch
Szczecin był przez stulecia jednym z najważniejszych ośrodków handlu śledziem w Europie. Spacer przybliża gospodarcze znaczenie tej ryby, pokazując miejsca związane z jej handlem i przetwórstwem. Odwiedzimy m.in. Ratusz, Kamienicę Loitzów, Katedrę z wizerunkiem Madonny na Śledziach oraz Zamek – miejsca, gdzie śledź budował potęgę miasta.
Muzyczny Szczecin – 15.08.2025 r.
Trasa: START - FILHARMONIA, koniec – Katedra św. Jakuba
Katarzyna Jackowska
Podczas spaceru odkryjemy muzyczne oblicze miasta – od klasyki po współczesność. Przemierzając trasę między Filharmonią, Zamkiem Książąt Pomorskich i Operą, poznamy fascynujące postacie szczecińskiej sceny muzycznej oraz architektoniczne perły związane z dźwiękiem. To wędrówka pełna ciekawostek i pasji twórczej.
Prawdziwa historia Sydonii von Borck – 16.08.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – CIT (przez Muzeum Narodowe, ul. Mariacką, Zamek, ul. Panieńską, pl. Żołnierza)
Dorota Jarocha
Spacer śladami najsłynniejszej „czarownicy” Pomorza. Zastanowimy się, ile prawdy kryje się w legendzie Sydonii von Borck. Czy rzeczywiście była wiedźmą? Jak wyglądała jej historia, samotność, romanse i niezależność? Odszukamy miejsca z nią związane na Mapie Lubinusa, zobaczymy obraz w muzeum i odkryjemy dramat losu kobiety wyprzedzającej swoje czasy.
Od Pleciugi do Platanów – 17.08.2025 r.
Trasa: START - TEATR LALEK PLECIUGA, koniec – Jasne Błonia
Monika Ładnowska
Przyjazny spacer bez barier architektonicznych, zaplanowany z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością. Odkryjemy symbolikę rzeźb, tajemnice Pleciugi, trąbiące południe, krasnale i rycerzy. Zobaczymy Jasne Błonia w nowym świetle, a wszystko to z opowieściami pełnymi lekkości i miejskiego humoru.
Jak Stettin stał się Szczecinem – 23.08.2025 r.
Trasa: start i koniec – CIT (przez pl. Solidarności, Wały Chrobrego, Starówkę, Zamek, Katedrę, pl. Orła Białego)
Szymon Maksymiuk
Spacer o transformacji miasta po 1945 roku. Poznamy historię Szczecina jako „niczyjego miasta”, opowiemy o przesiedleniach, trudnym powrocie do macierzy i zmaganiach z tożsamością. Zwiedzimy dobrze znane miejsca, odkrywając ich nieoczywiste powojenne historie pełne paradoksów i zwrotów losu.
Szlak Gryfitów – 30.08.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – ul. Panieńska
Tomasz Wieczorek
Spacer poświęcony dynastii Gryfitów, którzy przez ponad 500 lat władali Księstwem Pomorskim. Odwiedzimy kluczowe miejsca ich panowania – Zamek, Basztę Siedmiu Płaszczy, Domki Profesorskie, pl. Orła Białego. Uczestnicy otrzymają specjalny przewodnik „Szlak Gryfitów” i będą zbierać pieczątki potwierdzające odwiedzone punkty. Nie zabraknie też legend i anegdot.
Krwawe historie Szczecina – 06.09.2025 r.
Trasa: start i koniec – Centrum Informacji Turystycznej
Daria Zając
Spacer tylko dla osób o mocnych nerwach! Przemierzymy miasto śladami zbrodni, zagadek i miejskich legend. Usłyszymy o tajemniczym pożarze Kaskady, historii Rzeźnika z Niebuszewa, legendzie o Czarnej Jolce i innych przerażających opowieściach z mrocznej strony Szczecina. Miejskie historie, od których włos jeży się na głowie.
Szczecin – berlińskie inspiracje – 13.09.2025 r.
Trasa: START - BRAMA PORTOWA, koniec – plac Grunwaldzki
Magdalena Olejniczak
Spacer ukazujący, jak wiele łączy Szczecin i Berlin – mimo podziału granicą państwową. Architektura, parki, układ urbanistyczny i dziedzictwo kulturowe obu miast bywają do siebie zaskakująco podobne. Spacerując po śródmieściu, odkryjemy miejsca, w których echa Berlina są szczególnie wyraźne.
Mozaiki szczecińskie – historia i ciekawostki – 20.09.2025 r.
Trasa: START - PLAC KOŚCIUSZKI, koniec – plac Zamenhofa
Joanna Olszowska
Spacer przez Śródmieście, śladami unikalnych mozaik zdobiących elewacje kamienic, posadzki, budynki szkolne i podwórka. Poznamy techniki, motywy i historię tej zapomnianej formy dekoracji miejskiej. Różnorodność barw i wzorów ukazuje Szczecin jako miasto pełne detali czekających na odkrycie.
Miasto Stoczniowców – Miasto Wolności – 27.09.2025 r.
Trasa: start – CIT, koniec – CIT (przez Wały Chrobrego, rejs po Odrze, Duńczycę, stocznie i port)
Jacek Woch
Spacer z perspektywy ludzi pracy – stoczniowców, portowców i uczestników szczecińskich strajków. Rejs po Odrze pozwoli zobaczyć miejsca, gdzie toczyła się walka o wolność: świetlice, bramy stoczni i portowe nabrzeża. Opowieść o sile wspólnoty i historii, która zmieniała bieg dziejów Polski.
KUP BILET

28.06.2025 12:00 | Opera na Zamku
bilety w cenie: 35/110zł
Palce lizać, czyli wybuchowy deser!
Dołącz do Meli i Miłka, niesfornych bliźniaków, w ich smakowitej przygodzie kulinarnej! Ten wciągający spektakl, oparty na książce Dawida Chybalskiego, przeniesie widzów do cukierni dziadka Leona, w której małe rączki zabierają się za przygotowanie pysznego tortu.
Gdy dziadek Leon wyrusza na zjazd mistrzów cukiernictwa, dzieci postanawiają zrobić coś wyjątkowego - upiec tort na zamówienie i sprawić radość dziadkowi Leonowi. Jak się szybko okaże, upieczenie tortu na podstawie przepisu to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli nie potrafi się jeszcze za dobrze czytać… Czy wszystko się powiedzie i będzie palce lizać? Zapraszamy na niezwykły live cooking, w trakcie którego bohaterowie z bajki zmierzą się na scenie z prawdziwymi składnikami. Po drodze nie zabraknie wielu zabawnych wpadek, a Mela i Miłek wyciągną z tej przygody wiele cennych lekcji!
"Palce lizać" to spektakl pełen śmiechu, ciepła i wzruszeń, który wprowadzi widzów w świat dziecięcej fantazji i kulinarnych wyzwań. Ta niebanalna historia na podstawie bestsellerowej książki Dawida Chybalskiego, pełna łagodnego humoru i wartościowych refleksji.
Wystąpią:
Mela - Wiktoria Swat / Klaudia Kleina
Miłek - Dawid Chybalski / Wojtek Wereśniak
Głos dziadka Leona - Antoni Rot
Twórcy:
Reżyseria: Dawid Chybalski
Scenariusz: Dawid Chybalski
Muzyka: Waldemar Ossowski
Scenografia: Jarosław Wójcik
Kostiumy: Krystyna Tabiszewska
Charakteryzacja: Olga Kołomycew
Couch wokalny: Karolina Drewnik
Choreografia i ruch sceniczny: Oskar Wójcik
Produkcja: Fundacja Nieco Kultury
Producent: Kamil Obara
Spektakl dla widzów od 3 roku życia.
KUP BILET

28.06.2025 14:00 | Opera na Zamku
bilety w cenie: 35/110zł
Palce lizać, czyli wybuchowy deser!
Dołącz do Meli i Miłka, niesfornych bliźniaków, w ich smakowitej przygodzie kulinarnej! Ten wciągający spektakl, oparty na książce Dawida Chybalskiego, przeniesie widzów do cukierni dziadka Leona, w której małe rączki zabierają się za przygotowanie pysznego tortu.
Gdy dziadek Leon wyrusza na zjazd mistrzów cukiernictwa, dzieci postanawiają zrobić coś wyjątkowego - upiec tort na zamówienie i sprawić radość dziadkowi Leonowi. Jak się szybko okaże, upieczenie tortu na podstawie przepisu to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli nie potrafi się jeszcze za dobrze czytać… Czy wszystko się powiedzie i będzie palce lizać? Zapraszamy na niezwykły live cooking, w trakcie którego bohaterowie z bajki zmierzą się na scenie z prawdziwymi składnikami. Po drodze nie zabraknie wielu zabawnych wpadek, a Mela i Miłek wyciągną z tej przygody wiele cennych lekcji!
"Palce lizać" to spektakl pełen śmiechu, ciepła i wzruszeń, który wprowadzi widzów w świat dziecięcej fantazji i kulinarnych wyzwań. Ta niebanalna historia na podstawie bestsellerowej książki Dawida Chybalskiego, pełna łagodnego humoru i wartościowych refleksji.
Wystąpią:
Mela - Wiktoria Swat / Klaudia Kleina
Miłek - Dawid Chybalski / Wojtek Wereśniak
Głos dziadka Leona - Antoni Rot
Twórcy:
Reżyseria: Dawid Chybalski
Scenariusz: Dawid Chybalski
Muzyka: Waldemar Ossowski
Scenografia: Jarosław Wójcik
Kostiumy: Krystyna Tabiszewska
Charakteryzacja: Olga Kołomycew
Couch wokalny: Karolina Drewnik
Choreografia i ruch sceniczny: Oskar Wójcik
Produkcja: Fundacja Nieco Kultury
Producent: Kamil Obara
Spektakl dla widzów od 3 roku życia.
KUP BILET

28.06.2025 20:00 | Zielone Patio w Posejdonie
bilety w cenie: 89/119zł
Kolory - summer edition
Po niesamowitym otwarciu sezonu czas na kolejne muzyczne doznania w sercu Szczecina!
KOLORY powracają 28 czerwca, by ponownie rozświetlić Zielone Patio wyjątkowym klimatem, energią i najlepszymi elektronicznymi brzmieniami.
Tego wieczoru zagrają dla Was:
- MC Jacob A – charyzmatyczny głos i energia, która porwie Was do tańca
- Dave Metzo
- MilkWish
- JazzeK
- Miqro
Oczekujcie nie tylko wyjątkowej muzyki, ale też niezapomnianej atmosfery, światła i emocji, które zostają na długo!
Bilety:
1 pula – 89 PLN
2 pula – 109 PLN
W dniu imprezy – 119 PLN
Dostępne online: www.evently.pl oraz stacjonarnie w Zielonym Patio / Posejdon.
Dołącz do nas i poczuj magię letniego wieczoru w rytmie KOLORÓW!
KUP BILET

29.06.2025 18:00 | Zamek Książąt Pomorskich
bilety w cenie: 60/100zł
CONTRA PLURES II
Przegląd współczesnego monodramu w Szczecinie
Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na drugą edycję wyjątkowego teatralnego wydarzenia.
Contra plures, czyli przegląd współczesnego monodramu w Szczecinie to propozycja skierowana do tych, którzy cenią sobie bliski kontakt z aktorem i pragną przeżyć teatr w jego najbardziej intymnej, pełnej emocji formie.
Po sukcesie, jakim okazała się ubiegłoroczna edycja przeglądu, Contra plures powraca z jeszcze bogatszym programem. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć aż 10 spektakli, które poruszą, zaskoczą i zmuszą do refleksji. To spotkania z wybitnymi aktorami i aktorkami, których monodramy zdobyły uznanie w całej Polsce. Dla szczecińskiej publiczności wystąpią Joanna Szczepkowska, Adam Ferency, Michał Piela, Tadeusz Kwinta, Mateusz Deskiewicz, Marzena Trybała, Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus, Grażyna Bułka, Barbara Garstka oraz Agnieszka Przepiórska.
Przegląd współczesnego monodramu rozpocznie się 6 czerwca i trwać będzie do 16 lipca. Bilety na spektakle dostępne są w Centrum Informacji Zamku Książąt Pomorskich oraz online.
6 czerwca (piątek), godz. 19:00
GOŁA BABA
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 60 zł
Występuje: Joanna Szczepkowska
Autorka: Joanna Szczepkowska
Reżyseria: Agnieszka Glińska
Monodram, a raczej „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską, grana jest od 1997 roku na scenach całej Polski i w wielu innych krajach.
Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna, idealistka, uprawia sztukę „nieskażoną”, czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności, a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny streaptease. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem czy to, z czego się zaśmiewał, nie jest też ludzkim dramatem.
Czas trwania spektaklu: 80 minut
9 czerwca (poniedziałek), godz. 19:00
SPRZEDAWCA ŻYCZEŃ
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 100 zł
Występuje: Adam Ferency
Tekst: Jacek Cygan
Reżyseria: Adam Ferency
Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Barbara Derlak
Każdy z nas stanął nie raz przed zadaniem złożenia osobie bliższej lub dalszej życzeń z okazji urodzin, ślubu czy powiedzenia paru słów z powodu dużo mniej radosnego, na przykład pogrzebu.
Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń uczynił sens swego życia, a przy tym zawód.
Czy to poeta czy już szarlatan, osobnik twardo stąpający po ziemi czy jakiś kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w sposób mistrzowski potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, zawsze trzymający wysoko rangę człowieka.
Czas trwania spektaklu: 90 minut
15 czerwca (niedziela), 18:00
NIEDŹWIEDŹ WOJTEK
Stargard
Bilety: 60 zł
Występuje: Michał Piela
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Reżyseria: Aldona Figura
Muzyka: Mateusz Wachowiak
„Niedźwiedź Wojtek" Tadeusza Słobodzianka opowiada autentyczną historię o słynnym, perskim niedźwiedziu, który został przygarnięty przez polskich żołnierzy w tworzącej się armii Andersa podczas II wojny światowej i który „wziął udział" w bitwie pod Monte Cassino. Narratorem opowieści jest sam niedźwiedź Wojtek i z jego perspektywy poznajemy dzieje Drugiego Polskiego Korpusu, od powstania w Iraku, przez realia bitwy pod Monte Cassino, po rozwiązanie w Szkocji po wojnie, a także wojskową codzienność oraz poszczególnych żołnierzy o przeróżnych korzeniach, osobowościach i życiorysach, do których niedźwiedź się przywiązał.
Niedźwiedź jest dla nich maskotką, z którą się bawią i o którą się troszczą, ale też kimś, komu mogą się zwierzyć ze swoich rozterek, marzeń i traum. Wydaje się, jakby niedźwiedź Wojtek stał się nośnikiem zapisu ludzkich i historycznych dziejów, które nam, ludziom współczesnym, odsiania. Jest jakby weteranem wojennym, który wspomina czasy swojej służby i trudno mu odnaleźć się w pozawojskowej rzeczywistości. Jest to opowieść pełna humoru i wzruszenia, o braterstwie i odwadze, ale też ironii i tragizmie ludzkiego (i zwierzęcego) losu.
Czas trwania spektaklu: 60 minut
17 czerwca (wtorek), godz. 19:00
GDZIE JEST MÓJ HOMEL?
Przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca według Ilii Erenburga
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 80 zł
Występuje: Tadeusz Kwinta
Scenariusz i reżyseria: Tadeusz Kwinta
Teksty: Elżbieta Kuryło
Muzyka: Andrzej Zarycki
Monodram aktorsko-wokalny, stworzony w oparciu o książkę Erenburga pt. „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”. Jest to opowieść „krawca mężczyźnianego” z Homla, który porwał w szeroki świat wiatr historii, a zarazem opowieść o człowieku broniącym swej godności z humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swojego narodu. Może też być odczytywany jako metafora Żyda Wiecznego Tułacza. Spektakl pełen jest muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy.
Siła dramatyczna tych wypisów z życia „krawca mężczyźnianego” osadzała się na znakomicie przełożonych na teatr przypowieściach i songach (autorstwa Elżbiety Kuryło). Kwinta potrafił stworzyć bohatera z krwi i kości, wyraźnego i wiarygodnego. Trochę - na podobieństwo bohaterów Chaplina - upartego w swym pytaniu o istotę świata. Równocześnie: niepokojąco współczesnego, wrzuconego w życie i przymuszonego do podróży.
18 czerwca (środa), godz. 19:00
BYĆ JAK CHARLIE CHAPLIN
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 60 zł
Występuje: Mateusz Deskiewicz
Scenariusz: Piotr Wyszomirski
Reżyseria: Mateusz Deskiewicz, Piotr Wyszomirski
Opracowanie muzyczne: Artur Guza
Wideo: Łukasz Czerwiński
„Być jak Charlie Chaplin” to brawurowa próba zmierzenia się z legendą. Najsłynniejszy komik kina niemego stał się ikoną popkultury już bardzo dawno temu. Jego znakiem rozpoznawczym były melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina sam Charlie Chaplin zajął… 3 miejsce, jak mówi jedna z najsłynniejszych anegdot związanych z reżyserem filmu „Dyktator”. Do dziś nie wiemy, kim był z pochodzenia i gdzie się urodził ten genialny aktor, scenarzysta i reżyser.
Oryginalny scenariusz Piotra Wyszomirskiego, napisany współczesnym językiem, konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego aktora. Porusza nieoczywiste tematy, nie stroniąc od krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Tekst w formie monodramu przygotowany został pod konkretnego aktora i daje szerokie pole do ukazania jego scenicznych możliwości. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego.
„Być jak Charlie Chaplin” to wulkan energii, w którym Mateusz Deskiewicz z Teatru Muzycznego w Gdyni pokazuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji.
Czas trwania spektaklu: 60 minut
21 czerwca (sobota), godz. 19:00
JA, CÓRKA RASPUTINA
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 60 zł
Występuje: Marzena Trybała
Autor: Rafael Akobdżanian
Tłumaczenie: Walentyna Mikołajczyk-Trzcińska
Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Sylwester Biraga
Akcja spektaklu rozgrywa się w Los Angeles w mieszkaniu Marii Rasputiny, w 10. rocznicę śmierci Feliksa Jusupowa, który zabił jej ukochanego ojca. Dla jednych Grigorij Rasputin był prorokiem a dla innych najbardziej tajemniczą, mroczną i złowrogą postacią. Maria wspomina swoje życie, które nierozłącznie niesie ze sobą wspomnienia o historii świata epoki rewolucji oraz codziennej konfrontacji człowieka z tragicznym losem. Spektakl daje możliwość spojrzenia na historię Rosji i świata przez pryzmat życia nieszczęśliwej kobiety.
Czas trwania spektaklu: 70 minut
29 czerwca (niedziela), godz. 18:00
DANCING
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 60 zł
Występują: Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus
„Dancing” to poetycki spektakl oparty na twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – poety, który jak nikt inny potrafił łączyć humor, lirykę i głęboką refleksję nad ludzkim losem. Tytułowy taniec staje się metaforą życia – jego rytmu, zmienności, ulotności, ale i piękna, w którym każdy z nas bierze udział.
W interpretacji duetu aktorów – Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa – poezja Gałczyńskiego ożywa, nabiera głosu i emocji. Recytowane teksty wplatają się w tło muzyczne, a warstwa dźwiękowa – subtelna, a jednocześnie poruszająca – podkreśla nastrój i dynamikę spektaklu. „Dancing” to nie tylko wieczór z poezją, ale także spotkanie z ponadczasowymi pytaniami o sens, przemijanie, bliskość i nadzieję.
Czas trwania spektaklu: 60 minut
11 lipca (piątek), godz. 19:00
MIANUJOM MIE HANKA
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 80 zł
Występuje: Grażyna Bułka
Reżyseria: Mirosław Neinert
Oprawa muzyczna: Stanisław Szydło
Obrazy: Grzegorz Chudy
Cyfrowe opracowanie i animacja obrazów: Radosław Ragan
Realizacja dźwięku i projekcji: Sergiusz Brożek
Realizacja światła: Izabela Mikrut
Tekst Alojzego Lysko poraża i oczyszcza. Jest prosty, szlachetny i prawdziwy. Mówi o śląskich losach, w których odnajdujemy echa rodzinnych opowieści.
Znakomita Grażyna Bułka przekracza granicę aktorskiej kreacji. Za sprawą jej talentu i znakomitego tekstu znów siedzimy przy kuchennym stole i słuchamy mamy, babci lub ciotki, przełykając łzy.
A w tle Śląsk. Ziemia przeklęta i święta.
Czas trwania spektaklu: 75 minut
12 lipca (sobota), godz. 18:00
NAJSZCZĘŚLIWSZY DZIEŃ
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 60 zł
Występuje: Barbara Garstka
Tekst i reżyseria: Magdalena Małecka -Wippich
Kompozytorka: Urszula Borkowska
Spektakl inspirowany historią Elżbiety Czyżewskiej, legendy lat 60. XX wieku.
To nie jest zwykły spektakl biograficzny. To raczej teatralna karuzela! Recital, monodram, bajka, one woman show – w jednym! Albo, jeśli ktoś́ woli – literacka fantazja, oparta na kilku przedmiotach i faktach. Uniwersalna opowieść́ o losie. A może nawet... prezent dla samej Elżbiety Czyżewskiej? Dość́, że poznacie tajemnicę walizki, którą pewnego dnia musiała spakować́ na zawsze. Bo jeśli chodzi o Elżbietę̨ Czyżewską̨, nic nie jest oczywiste i pewne.
Jest 13 maja 1965 roku. Najszczęśliwszy dzień́ w życiu młodej Elżbiety Czyżewskiej. Aktorka siedzi na masce błękitnego samochodu i macha do zgromadzonych na stadionie tłumów, które wiwatują̨ na jej część́. Jedzie odebrać “Złotą Maskę” dla najpopularniejszej aktorki telewizyjnej. Jeszcze nie wie, że wiosną 1968 roku wyjedzie z Polski, a życie, jakie znała - całkowicie się̨ zmieni.
Autorka i zarazem reżyserka sztuki, jako pierwsza osoba w Polsce przejrzała blisko 900 osobistych artefaktów należących do Elżbiety Czyżewskiej, które znajdują się w Państwowym Archiwum Cyfrowym. Wśród zachowanych przedmiotów, odkryła m.in unikatowy egzemplarz scenariusza filmu “Wszystko na sprzedaż” A. Wajdy, którego fragment wykorzystała później w spektaklu.
Czas trwania spektaklu: 1 h 45 minut
16 lipca (środa), godz. 19:00
GINCZANKA. PRZEPIS NA PROSTOTĘ ŻYCIA
Galeria „O”, wejście A
Bilety: 80 zł
Występuje: Agnieszka Przepiórska
Tekst: Piotr Rowicki
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenografia, kostium: Anna-Maria Karczmarska
Muzyka: Michał Lamża
Konsultacja merytoryczna: Agata Araszkiewicz
Reżyseria światła: Mateusz Gierc
Zuzia, dziesięcioletnia dziewczynka pochodzenia żydowskiego, zaczyna pisać wiersze, by po kilku latach dostąpić najpierw zaszczytu ich publikacji w szkolnej gazetce „Echa szkolne”, a następnie zdobyć wyróżnienie w konkursie poetyckim „Wiadomości Literackich”, namówiona do udziału w nim przez samego Juliana Tuwima. Od tego momentu wszystko idzie w jej życiu jak po maśle: osiemnastoletnia już Zuzanna rozpoczyna współpracę z „Wiadomościami Literackimi”, przenosi się z prowincjonalnego Równego (Wołyń) do wymarzonej Warszawy, podejmuje studia i zaczyna pisać dla „Szpilek”. Przystąpienie do legendarnych Skamandrytów oraz wydanie pierwszego (i jedynego) tomiku poezji „O centaurach”, nie tylko umacnia pozycję młodej poetki w Warszawie, ale też winduje ją na towarzyski i literacki szczyt. Świat wydaje się leżeć u jej stóp. I wtedy przychodzi wojna.
Autor tekstu, Piotr Rowicki, nie buduje hagiografii Ginczanki. Stara się ją odbrązowić, pokazać taką, jaką mogłaby być naprawdę. Tekst ten i postać nie istniałyby jednak na scenie bez czułej narratorki, w którą z niezwykłym poświęceniem i wewnętrzną prawdą wciela się Agnieszka Przepiórska. Nie bez znaczenia jest tu również kobieca reżyserska ręka Anny Gryszkówny. W sytuacji wojny w Ukrainie postać i historia Ginczanki nabierają nieoczekiwanego charakteru. Jak pisała Swietłana Aleksjiewicz: „wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Zuzanna Ginczanka, w przejmującej kreacji Przepiórskiej, zdaje się tę prawdę potwierdzać. Zapisana jest ona i w poezji Ginczanki, i w spektaklu Gryszkówny.
Czas trwania spektaklu: 70 minut
KUP BILET

29.06.2025 18:00 | Nowa Dekadencja
bilety w cenie: 80zł
The Sparks of Tango. Iskry tańca na skrzypce i akordeon - muzyczna podróż śladami tańca - od Bartóka po Piazzollę i klasykę tanga prosto z Buenos Aires.
Zapraszamy na koncert, który rozpala ogień w sercu i wywołuje ciarki od pierwszego dźwięku. To historia tańca pełna emocji i kontrastów - dzikości, elegancji, zmysłowości i buntu - opowiedziana przez skrzypce i akordeon. Od natchnionych rytmów rumuńskich tańców Béli Bartóka, przez przewrotny humor Alfreda Schnittkiego, aż po głęboką namiętność argentyńskiego tanga nuevo - Astora Piazzolli. W programie znajdą się także klasyki argentyńskiego tanga - "La Cumparsita", "El Choclo" i "Jealousy", które od lat poruszają serca słuchaczy na całym świecie.
To koncert, który łączy ze sobą tradycję i współczesność, dzikość i subtelność, ekspresję i refleksję. To więcej niż muzyka - to iskry, które rozpalają emocje.
Wystąpią:
Ewa Podgórska - skrzypce
Michał Dąbrowski - akordeon
KUP BILET

29.06.2025 20:00 | Teatr Letni w Szczecinie
bilety w cenie: płatny
QUEEN SYMFONICZNIE powraca do SZCZECINA – Teatr Letni – 29 czerwca 2025!
29 czerwca 2025 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Szczecina! Po regularnych występach w Filharmonii, tym razem muzycy wystąpią na rozpoczęcie wakacji w jednym z najpiękniejszych plenerowych obiektów artystycznych w Polsce – Teatrze Letnim im. H.Majdaniec. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2024/2025 zespół przygotował kolejne nowości w liście utworów. Zapraszamy w niedzielę 29 czerwca 2025. Początek koncertu o 20:00
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od ponad 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 400 dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 300000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018.
To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty, Sebastiana Machalskiego, wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.
29 czerwca 2025
SZCZECIN
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
ul. Juliana Fałata 2
Wejście od 19:00
Początek koncertu o godzinie 20:00
KUP BILET

30.06.2025 17:30 | Opera na Zamku
bilety w cenie: płatny
Elegancja. Pasja. Humor. Muzyczne arcydzieła.
To nie jest zwykły koncert – to spektakl, który przeniesie Cię do świata królewskich dworów, wytwornych bali i pełnych emocji operowych scen!
Co usłyszysz?
Porywające rytmy – walce, czardasze i taneczne szaleństwo!
Najpiękniejsze arie operowe – miłość, namiętność i wielkie dramaty.
Muzyczne smaczki – lekkie, zabawne momenty w klasycznej oprawie.
Potężne finały – klaskanie do Radetzky-Marsza? Na pewno poczujesz, że to najlepszy moment, by się dołączyć!
Wyjątkowa obsada:
Royal Symphony Ensemble – zespół pełen klasy i ognia!
Maestri di Corte – mistrzowie wokalu, których brawurowe wykonania zdobyły uznanie publiczności na całym świecie - a wśród nich Krzysztof Knapczyk – tenor, aktor i wokalista, związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz członek prestiżowych zespołów „Pop Opera - od Opery do Musicalu”, „Queen Symfonicznie” i „The Beatles Symfonicznie”. Krzysztof zdobył uznanie międzynarodowej publiczności, występując m.in. w Grecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, a jego autorski projekt "Opera na ulicy" odwiedził największe miasta świata.
Dlaczego warto?
Usłyszysz największe klasyki Mozarta, Beethovena, Chopina, Verdiego, Pucciniego, Straussa i Brahmsa
Jeśli nigdy nie byłeś na Królewskim Koncercie – odkryjesz niespotykane połączenie opery, balu i wirtuozerii
Jeśli chcesz przeżyć wyjątkowy wieczór – zabierz bliską osobę i poczuj atmosferę muzycznego luksusu.
Jeśli szukasz prezentu – bilety na ten koncert to niezawodny pomysł na niespodziankę!
Program koncertu:
Johann Strauss – "Auf der Jagd" (Taniec myśliwski)
Johannes Brahms – "Taniec węgierski nr 5"
Vittorio Monti – "Czardasz"
Giacomo Puccini – "Nessun Dorma" z opery "Turandot"
Johann Strauss – "Im Krapeenwald'l"
Frédéric Chopin – "Etiuda E-dur" (odpoczynek dla zespołu)
Ludwig van Beethoven – "Oda do radości"
Johann Strauss – "Radetzky-Marsch"
Gioachino Rossini – "Duetto Buffo di Due Gatti"
Camille Saint-Saëns – "Łabędź"
Pyotr Ilyich Tchaikovsky – "Taniec neapolitański"
Gaetano Donizetti – "Una furtiva lagrima" z opery "Napój miłosny"
Giuseppe Verdi – "La donna è mobile" z opery "Rigoletto"
Giuseppe Verdi – "Brindisi" z opery "Traviata"
Louis-Claude Daquin – "Kukułka" (Le Coucou)
To tylko część naszego wyjątkowego programu, który zabierze Cię w muzyczną podróż przez największe arcydzieła klasyki.
Zarezerwuj miejsce już teraz i stań się częścią tego wyjątkowego wieczoru!
UWAGA! Nie zwlekaj! Nasi artyści występowali już przy pełnych salach, a zainteresowanie tym wyjątkowym koncertem jest ogromne. Liczba miejsc ograniczona!
KUP BILET